Czerwiec najlepszym miesiącem w historii Grodna

Czerwiec najlepszym miesiącem w historii Grodna
Andrzej Jurczak

Skonsolidowane przychody Grodna w czerwcu wzrosły w porównaniu do analogicznego miesiąca zeszłego roku aż o 63 proc. Wynik od kwietnia do czerwca wzrósł natomiast o 61 proc. r/r. Najlepszy miesiąc i kwartał w swojej historii spółka tłumaczy rosnącą sprzedażą w segmencie OZE i rozwiązań energooszczędnych.

Przychody Grodno S.A. w czerwcu wyniosły 87,3 mln zł i wzrosły rok do roku o 64 proc. Z kolei w ujęciu kwartalnym – licząc od kwietnia do czerwca – przychody firmy wzrosły do 240,8 mln zł, czyli 61 proc. rok do roku.

Prezes Grodna Andrzej Jurczak tłumaczy wzrost wyników silną pozycją na rynku odnawialnych źródeł energii.

REKLAMA

– Na tak dynamiczny rozwój wpływa przede wszystkim wysoka ekspozycja naszej Grupy na rynek OZE i energooszczędnych rozwiązań, który przeżywa obecnie gwałtowne ożywienie i ma przed sobą doskonałe perspektywy. Fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii, stacje ładowania pojazdów, automatyka budynkowa – są to silnie wzrostowe obszary, które najbliższych latach pozostaną motorem nie tylko Grupy Grodno, ale i całych gospodarek – komentuje Andrzej Jurczak.


W kolejnych kwartałach spółka oczekuje dalszego dynamicznego rozwoju na fali wzrostu branży OZE i zielonej energii.

REKLAMA

– Widzimy bardzo duży potencjał wzrostu dla fotowoltaiki w drugiej połowie roku kalendarzowego, zarówno w obszarze mikroinstalacji, jak i dużych farm PV, w których mamy coraz silniejszą pozycję. Jednocześnie odczuwamy silny wzrost zainteresowania pompami ciepła, które są w pewnym stopniu sprzężone ze sprzedażą fotowoltaiki – ocenia prezes Grodno S.A.

– Zgodnie z naszą strategią kładziemy duży nacisk na rozwój w całym segmencie OZE, a jednocześnie promocję tego typu rozwiązań. Przykładowo w lipcu przy ul. Modlińskiej w Warszawie uruchamiamy dla naszych instalatorów oraz mieszkańców stolicy Domek OZE. Będzie to centrum wiedzy i inspiracji na temat oszczędnego, zeroemisyjnego budynku, w którym będziemy przedstawiać nie tylko nasze rozwiązania, ale i dzielić się wiedzą w zakresie rozwiązań stosowanych w nowoczesnym budownictwie – dodaje.

Zdaniem zarządu Grondo S.A., bieżący rok obrotowy może być najlepszym w ponad trzydziestoletniej historii firmy.

– Wysoka sprzedaż PV i całego segmentu OZE ma istotne przełożenie na przychody całej Grupy. Za nami rekordowy rok 2020/21, który zamknęliśmy kwotą ponad 700 mln zł przychodów. Wszystko wskazuje na to, że w roku 2021/22 uda nam się pobić kolejny rekord – podsumowuje prezes Grodno S.A.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.