Hymon zrealizował prawie tysiąc mikroinstalacji PV

Hymon zrealizował prawie tysiąc mikroinstalacji PV
Damian Krzaczek

Tarnowska firma właśnie zakończyła montaż blisko tysiąca mikroinstalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych w gminie Kornowac w województwie śląskim. Łączna wartość projektu wyniosła blisko 10 milionów złotych. Dzięki współpracy z samorządami na Śląsku Hymon dostarczy kolejne 2 tysiące instalacji.

W ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu „Łączy nas energia” Hymon Energy zakończył montaż instalacji fotowoltaicznych w 945 budynkach mieszkalnych znajdujących się na terenie gminy Kornowac.

W tym roku w ramach kolejnego projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” Hymon realizuje zamówienie na ponad 2 tysiące mikroinstalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych.

REKLAMA

Hymon Energy podkreśla, że fundusze z unijne wyraźnie wspierają inwestycje w odnawialne źródła energii na terenie całego kraju. Tarnowska spółka w ostatnich trzech latach w ramach przetargów samorządowych w gminach i miastach zamontowała ponad 5,5 tysiąca instalacji fotowoltaicznych.


Dostrzegamy ogromne zainteresowanie mieszkańców, dla których dofinansowanie z programów europejskich realizowanych przez gminy jest jednym ze sposobów na szybszy zwrot inwestycji w fotowoltaikę – komentuje Damian Krzaczek, wiceprezes Hymon Energy.

REKLAMA

W ubiegłym roku Hymon Energy zrealizował instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy około 76 MW, z czego 50,4 MW wykonano w mikroinstalacjach do 10 kW, a 24 MW w mikroinstalacjach o mocy od 10-50 kW. Farmy fotowoltaiczne i instalacje PV w przedziale od 50 kW do 500 kW stanowiły łącznie około 2 MW zainstalowanej mocy. Łączna liczba modułów zainstalowanych przez firmę z Tarnowa w 2020 roku wyniosła blisko 168 tys.

Tarnowska spółka prognozuje, że w najbliższych latach moc zainstalowanych przez nią modułów może osiągnąć 250-300 MW.

Hymon w ubiegłym roku osiągnął przychody w wysokości 306 mln złotych, a w tym roku planuje zwiększyć je do 500 mln zł. 

Ostatnio firma zapowiedziała uatrakcyjnienie swojej oferty kierowanej do prosumentów o system rozliczeń zakładający bilansowanie 1:1, a więc korzystniejszye od ustawowego bilansowania w systemie opustów 1:0,7 lub 1:0,8.

– Nasza spółka pracuje nad wprowadzeniem nowego modelu rozliczeń, który nie tylko będzie umożliwiał klientom zachowanie dotychczasowego systemu opustów, ale nawet zaproponuje korzystniejszy model rozliczeń, czyli bilansowanie 1:1. Na razie nie mogę zdradzić większej liczby szczegółów, ale robimy wszystko, aby zaproponować rozwiązania lepsze, oparte na bardziej przejrzystych modelach niż proponowane przez konkurencję – poinformował ostatnio w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Damian Krzaczek, wiceprezes Hymon Energy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.