Firma z rynku fotowoltaicznego podwoiła przychody

Firma z rynku fotowoltaicznego podwoiła przychody
Erato Energy

Spółka Erato Energy koncentrująca się na sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych poinformowała o podwojeniu wartości sprzedaży wypracowanej w pierwszej połowie tego roku w porównaniu ze sprzedażą z analogicznego okresu 2020 r.

Spółka zatrudniająca obecnie około 100 osób, w tym własne ekipy montujące, w ubiegłym roku wypracowała 51 mln zł przychodów i ponad 6 mln zł zysku netto.

Tymczasem wyniki Erato Energy za pierwsze półroczne 2021 roku wskazują, że ten rok może być znacznie lepszy.

REKLAMA

Odnotowana przez Erato Energy sprzedaż w czerwcu 2021 r. wyniosła 8,98 mln zł, co przekłada się na 262 proc. kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wcześniej w pierwszym kwartale 2021 r. spółka wypracowała 11,5 mln zł przychodów, co stanowiło wzrost rok do roku o 243 proc., a w drugim kwartale br. jej przychody wyniosły nawet 24,1 mln zł i były wyższe w porównaniu do drugiego kwartału zeszłego roku o 245 proc.

Narastająco za okres pierwszego półrocza 2021 roku sprzedaż Erato Energy wyniosła już 35,62 mln zł, co stanowi 244 proc. kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2020 roku.


REKLAMA

Krzysztof Kłysz, wiceprezes spółki, podkreśla, że dynamika wzrostu, którą notuje Erato Energy, to efekt zmiany głównej działalności na branżę OZE.

– W I oraz II kwartale utrzymaliśmy wysokie tempo poprawy wyników na poziomie blisko 250% kwoty przychodów z poprzedniego roku, a wkraczamy właśnie w najlepszy okres w roku dla fotowoltaiki, biorąc pod uwagę sezonowość tego biznesu. Rozwój naszych struktur umożliwia nam w pełni pokryć wysoki popyt na usługi sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych na polskim rynku. Liczymy na jeszcze lepszy III kwartał i równolegle prowadzimy działania związane z poszerzaniem naszej oferty o rozwiązania, które zyskają na popularności w najbliższej przyszłości, tj. prywatne magazyny energii oraz przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Erato Energy.

Przychody podawane dla Erato Energy nie uwzględniają prowadzonej w grupie kapitałowej Erato Energy działalności inwestycyjnej, co jest konsekwencją zmiany głównej działalności firmy na branżę OZE, w tym zwłaszcza fotowoltaikę. Sprzedaż ta jest obecnie realizowana przez Erato Energy Sp. z o.o., a docelowo będzie kontynuowana przez Erato Energy S.A., po sfinalizowaniu połączenia.

– Ostatnio podjęte zostały uchwały, które znacząco przybliżają nas do sfinalizowania połączenia Erato Energy ASI S.A. oraz Erato Energy Sp. z o.o., co znacząco uprości naszą strukturę i zakończy istotny dla nas etap zmiany głównej działalności z obszaru inwestycji, która zostanie przeniesiona do spółki w 100 proc. zależnej TIG ASI Sp. z o.o., na działalność w obszarze odnawialnych źródeł energii – informuje Krzysztof Kłysz.

– Zadecydowano o zmianie nazwy z Erato Energy ASI S.A. na Erato Energy S.A., zmianie statutu Emitenta w zakresie przedmiotu jego działalności, a także wniesieniu aportem w całości przedsiębiorstwa Emitenta do spółki w 100 proc. zależnej od TIG ASI Sp. z o.o. w zamian za jej udziały. Plan Połączenia dostępny jest na stronie Tech Invest Group oraz Erato Energy – dodaje wiceprezes Erato Energy.

Erato Energy poprzez spółkę zależną TIG ASI pozostaje aktywna w obszarze inwestycyjnym. Pośród jej spółek portfelowych można wymienić m.in. T-Bull, SatRevolution, Shuttout, Farm Innovations oraz fundusz Kvarko, poprzez który inwestuje w innowacyjne podmioty, m.in. QNA Technology.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.