Sunday Energy uruchomił outlet OZE

Sunday Energy uruchomił outlet OZE
Michał Sochacki

Hurtownia komponentów instalacji odnawialnych źródeł energii Sunday Energy S.A. uruchamia serwis SundayMarket.pl. Celem tej platformy ma być umożliwienie klientom indywidualnym i biznesowym nawiązywania relacji handlowych z podmiotami z rynku OZE, oceny prowadzącej do powstania rankingu takich firm oraz zgłaszania wykonania usług demontażu instalacji OZE.

Działalność Sunday Energy opiera się na imporcie i sprzedaży paneli fotowoltaicznych, inwerterów czy pomp ciepła. Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych.

W drugim obszarze biznesowym Sunday Energy rozwija usługi dla rynku PV takie jak rozwiązania poprawiające komunikację oraz rozwój narzędzi do zarządzania ofertami i usługami w relacjach B2C i B2B.

REKLAMA

Dodatkowo Sunday Energy oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek odnawialnych źródeł energii w zakresie demontażu, testowania, serwisu, magazynowania i dalszej odsprzedaży komponentów OZE.

Nowym elementem biznesu Sunday Energy jest platforma SundayMarket.pl mająca łączyć podmioty działające na rynku odnawialnych źródeł energii.

W pierwszym etapie działania serwisu firmy oraz osoby indywidualne mają możliwość bezpłatnego wystawiania przedmiotów nowych i używanych. Ponadto platforma będzie zawierać aktualne informacje związane z wydarzeniami z branży OZE.


REKLAMA


– Chcemy zaoferować praktyczne narzędzie ułatwiające nawiązywanie relacji i zawieranie transakcji, co mamy nadzieję może mieć pozytywny wpływ na dalszy rozwój rynku OZE w Polsce – mówi Michał Sochacki, prezes Sunday Energy S.A.

– Użytkownicy SundayMarket zyskują dostęp do bazy firm, mają możliwość oceny kontrahentów i mogą zgłaszać zapotrzebowanie na usługi demontażu instalacji PV, oferowane przez naszą firmę. Już dziś widzimy zainteresowanie uczestników rynku naszym projektem i liczymy w perspektywie średnioterminowej na uzyskanie czołowej pozycji wśród podobnych rozwiązań na polskim rynku – dodaje.

Sunday Energy w komunikacie na temat uruchomienia nowej platformy podtrzymuje plany debiutu na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

– Sunday Energy w obszarze core biznesu zgodnie z założeniami realizuje cele i plany operacyjne, notując w porównaniu do analogicznych okresów minionego roku systematyczne wzrosty sprzedaży. Jednocześnie utrzymujemy chęć debiutu na rynku NewConnect w ciągu najbliższych miesięcy – informuje Michał Sochacki.

W tym roku firma zintensyfikowała sprzedaż na rynku węgierskim oraz ma kończyć przygotowania do wejścia na rynki bałtyckie pod marką Sunday Energy Baltic.

W obszarze handlowym Sunday rozpoczął sprzedaż zestawów, na które składają się moduły fotowoltaiczne Leapton Solar oraz pompy ciepła marki Sprsun ze sprężarką koncernu Panasonic. Zamiarem spółki jest oferowanie klientom końcowym kompleksowych rozwiązań wspierających uzyskanie neutralności energetycznej w budownictwie indywidualnym.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.