Sukces modułów PV firmy Blaupunkt na polskim rynku

Sukces modułów PV firmy Blaupunkt na polskim rynku

Panele fotowoltaiczne, inwertery i pompy ciepła produkowane przez firmę Blaupunkt weszły właśnie na polski rynek. Ich wyłącznym dystrybutorem jest tarnowska spółka Hymon. Kompleksowość rozwiązania, czyli możliwość połączenia urządzeń wyprodukowanych przez jedną renomowaną firmę, gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność całej instalacji. Wprowadzono je na nasz rynek na początku lipca i cieszą się ogromnym zainteresowaniem prosumentów. Hymon prognozuje rekordowy wzrost sprzedaży.

Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt zdobyły uznanie niezależnych instytucji. Zostały wyróżnione nagrodą „Dobra marka 2021” i złotą nagrodą „Najwyższa Jakość Quality International 2021” w kategorii Produkt Najwyższej Jakości. Ich montaż pozwala na optymalne dobranie komponentów i zapewnia ich maksymalną efektywność.

Hymon, jako jeden z liderów rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, stawiając na jakość, długoletnią gwarancję i atrakcyjną cenę, wybrał właśnie produkty firmy Blaupunkt.

REKLAMA

Nasi eksperci dokonali audytu 700 producentów powszechnie proponowanych paneli fotowoltaicznych – mówi Jacek Strzesak, prezes spółki Hymon.

Wyniki kontroli pokazały jasno, że najwyższe parametry spełniają rozwiązania między innymi proponowane przez firmę Blaupunkt – dodaje.

Firma chce zwrócić uwagę prosumentów na klasę wybieranych paneli fotowoltaicznych, ich żywotność oraz na to, że nie zawsze wybranie lepszego sprzętu musi oznaczać jego wyższą cenę.

Hymon instaluje panele fotowoltaiczne Blaupunkta o mocy 400 Wp i 450 Wp na podłożach krzemowych M10, z osiąganą sprawnością na poziomie 20,5-22 proc., w bardzo atrakcyjnej cenie – mówi wiceprezes Hymona Damian Krzaczek.

Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez Instytut Energetyki Odnawialnej na potrzeby raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021”, w ciągu ostatnich lat udział w sprzedaży modułów monokrystalicznych wzrósł do 98 proc. rynku, wypierając niemal moduły polikrystaliczne.

REKLAMA

Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów jest ich 15-letnia gwarancja. Moduły posiadają opatentowaną technologię, która w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu. Dzięki niej charakteryzują się niższą rezystencją obwodów wewnętrznych.

Natomiast w falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym obniżono wielkość, zachowując jednocześnie sprawność tych urządzeń, sięgającą niemal 99 proc. – mówi wiceprezes Krzaczek.

Wyposażono je w odpowiednie zabezpieczenia, aby właściciel instalacji mógł spać spokojnie – dodaje.

Podobnie jak w przypadku paneli, standardowa gwarancja wynosi 15 lat, co czyni ten produkt wyjątkowym, świadcząc o jego najwyższej jakości. W niedalekiej przyszłości dostępne będą również falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii.  

Umowa Hymona z Blaupunktem poszerza ofertę tarnowskiej spółki o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów: Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne, pozwalające osiągnąć wydajność najwyższą z możliwych.

Moc zamontowanych przez Hymona instalacji fotowoltaicznych wyniosła w 2020 roku blisko 76 MW, przy czym 50,4 MW pochodziło z mikroinstalacji o mocy do 10 kW, a 24 MW z mikroinstalacji w przedziale mocy od 10 do 50 kW. Farmy fotowoltaiczne i instalacje PV od 50 do 500 kW to zainstalowana moc niemal 2 MW.

Łączna liczba modułów fotowoltaicznych zainstalowanych przez spółkę w 2020 roku wyniosła blisko 168 tys. Prym wiodły najnowocześniejsze moduły monokrystaliczne – zainstalowano ich 166 tys., a liczba zainstalowanych modułów polikrystalicznych wyniosła 1,5 tys. Spółka prognozuje, że w najbliższych dwóch latach moc zainstalowanych przez nią modułów może osiągnąć nawet 300 MW.

Więcej o firmie Hymon przeczytacie na stronie www.hymon.pl

arykuł sponsorowany