Te firmy sprzedały najwięcej paneli fotowoltaicznych w I połowie 2021 r.

Te firmy sprzedały najwięcej paneli fotowoltaicznych w I połowie 2021 r.
JinkoSolar

Ubiegłoroczny lider globalnego przemysłu fotowoltaicznego pod względem całkowitej mocy sprzedanych paneli fotowoltaicznych, Longi Solar, utrzymał pozycję numer 1 jeśli chodzi o sprzedaż modułów w pierwszej połowie tego roku. Na kolejnych miejscach nowego rankingu największych producentów paneli fotowoltaicznych zaszły jednak zmiany.

Liderem rankingu największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie pod względem sprzedaży wygenerowanej w 2020 roku był Longi Solar, który sprzedał w ubiegłym roku moduły (wyłącznie monokrystaliczne) o łącznej mocy aż 24,53 GW, poprawiając wynik z wcześniejszego roku aż o 223,9 proc.

Wiceliderem jeśli chodzi o sprzedaż modułów fotowoltaicznych za 2020 rok okazał się JinkoSolar, który odnotował sprzedaż na poziomie 18,7 GW, co oznaczało wzrost o ponad 31 proc. względem sprzedaży z 2019 r.

REKLAMA

Na pozycji nr 3 pod względem sprzedaży za ubiegły rok jest Trina Solar, która poinformowała o zrealizowaniu w 2020 roku sprzedaży modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 15,915 GW, co stanowiło aż 81-procentowy wzrost w stosunku do sprzedaży z roku 2019, kiedy odnotowano wynik na poziomie 8,756 GW.

Z kolei czwarty największy producent za 2020 rok – JA Solar – zanotował wzrost sprzedaży modułów fotowoltaicznych aż o 54,8 proc. – z poziomu 10,26 GW odnotowanego w 2019 roku do 15,88 GW.

Teraz firma InfoLink specjalizująca się w analizach rynku fotowoltaicznego przedstawiła ranking największych producentów paneli PV pod względem sprzedaży osiągniętej w pierwszej połowie tego roku.

Z najnowszego zestawienia InfoLink wynika, że Longi Solar utrzymał pozycję lidera, jednak na kolejnych miejscach zaszły zmiany.

Na drugie miejsce wskoczyła Trina Solar, trzecie miejsce zajął JA Solar, a dopiero na czwartym miejscu znalazł się ubiegłoroczny wicelider rankingu największych producentów modułów PV – firma JinkoSolar.

Piąte miejsce przypadło firmie Canadian Solar, na szóstym została umieszczona Hanwha Q Cells, a na siódmym znalazł się Risen.


Na 8. pozycji został sklasyfikowany jedyny w pierwszej dziesiątce producent spoza Azji – First Solar – który jest jednocześnie jedynym producentem paneli PV w gronie liderów rynku PV, który nie bazuje na technologii krystalicznej, od lat konsekwentnie stawiając na technologię cienkowarstwową z wykorzystaniem tellurku kadmu (CdTe).

Pierwszą dziesiątkę zestawienia największych na świecie producentów modułów fotowoltaicznych za I połowę 2021 roku zamykają Suntech oraz Astroenergy.

InfoLink nie podaje mocy paneli fotowoltaicznych sprzedanych przez poszczególnych producentów, informując jednak, że pierwsza dziesiątka sprzedała w okresie styczeń-czerwiec br. w sumie 70,5 GW modułów PV, co według analityków InfoLink stanowiło około 70-80 proc. popytu na globalnym rynku w pierwszych sześciu miesiącach tego roku

Pierwsza trójka największych producentów – Longi Solar, Trina oraz JA Solar – miała zwiększyć swoją sprzedaż w porównaniu do sprzedaży z analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 80 proc.

REKLAMA

Pozostałe firmy z rankingu InfoLink miały odnotować wzrost sprzedaży „jedynie” o 10-30 proc. Wyjątkiem jest First Solar i Suntech.

First Solar wypracował wzrost sprzedaży głównie na rynku w USA, korzystając na restrykcjach w imporcie produktów z Chin.

Z kolei Suntech zwiększył swoją sprzedaż rok do roku o 77 proc., co było możliwe dzięki inwestycjom w linie produkcyjne uruchomione w fabryce w Changzhou we wschodnich Chinach.

Według informacji przekazanych ostatnio przez europejskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej SolarPower Europe, w ubiegłym roku na całym świecie powstały elektrownie PV o łącznej mocy 138,2 GW, co oznaczało wzrost w porównaniu do inwestycji z roku 2019 o 18 proc.

SolarPower Europe zakłada, że łączna moc elektrowni PV, które powstaną na świecie w tym roku, wyniesie 163 GW, a w przyszłym roku będzie to nawet 203 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach: