Credit Agricole uruchamia finansowanie na fotowoltaikę dla rolników

Credit Agricole uruchamia finansowanie na fotowoltaikę dla rolników
Avancis

Credit Agricole oferuje klientom z sektora agrobiznesu kredyty na preferencyjnych warunkach na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Bank podkreśla, że rolnicy instalujący fotowoltaikę mogą skorzystać z przewidzianej dla nich ulgi podatkowej. 

Credit Agricole rozwija ofertę finansowania inwestycji w elektrownie fotowoltaiczne w sektorze rolniczym. Dzięki temu rolnicy, którzy chcą przestawić się na energię ze źródeł odnawialnych, mogą skorzystać z oferty kredytu na preferencyjnych warunkach.

Kredyt od Credit Agricole można również przeznaczyć na refinansowanie wcześniej zaciągniętego kredytu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

REKLAMA

Rolnicy, którzy chcą skorzystać z oferty Credit Agricole, mają uzyskać na ten cel atrakcyjne oprocentowanie. Minimalny wkład własny wynosi 10 proc., a klienci mają możliwość finansowania VAT i dotacji.

W ramach działań związanych z finansowaniem fotowoltaiki dla rolników bank zawarł umowy partnerskie z dwoma spółkami, które zajmują się sprzedażą instalacji fotowoltaicznych: Tauron Sprzedaż oraz Vivena Natura.– Chcemy wspierać sektor agrobiznesu w zielonej transformacji oraz w wyborze technologii przyjaznych środowisku naturalnemu. W najbliższym czasie planujemy poszukiwać nowych możliwości współpracy w tym zakresie i poszerzać naszą ofertę o finansowanie innych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii –
komentuje Adam Binduga, dyrektor ds. współpracy z partnerami agrobiznesowymi w Credit Agricole.

REKLAMA

Bank podkreśla, że kredytobiorcy, którzy płacą podatek rolny, mogą odliczyć nawet 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Aby skorzystać z oferty finansowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, wystarczy, że klient prowadzi działalność rolniczą od co najmniej dwóch lat.

Wyjątek stanowią tzw. młodzi rolnicy, czyli osoby, które nie ukończyły 40. roku życia i są właścicielami gospodarstw rolnych o powierzchni co najmniej 1 ha. W takim wypadku okres prowadzenia działalności nie ma znaczenia.

Credit Agricole oferuje też kredyt dla gospodarstw domowych zainteresowanych montażem instalacji fotowoltaicznej w domach jednorodzinnych.

Bank podkreśla duże zainteresowanie finansowaniem na ten cel, o czym świadczy fakt, że liczba kredytów przyznanych przez Credit Agricole na fotowoltaikę w ubiegłym roku wzrosła 5-krotnie w stosunku do liczby kredytów na PV udzielonych rok wcześniej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.