Falowniki Sofarsolar pomagają w oświetleniu tunelu

Falowniki Sofarsolar pomagają w oświetleniu tunelu
Sofarsolar

Fotowoltaika sprawdza się nie tylko jako źródło energii współpracujące z siecią energetyczną. Jest idealnym rozwiązaniem dla bezawaryjnego zasilania w lokalizacjach niemających dostępu do sieci m.in. w obszarach górskich lub stacjach bazowych bez stałego dostępu do prądu. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest zintegrowany falownik SOFARSOLAR serii HYD.

W Longquan Dali w prowincji Zhejiang w Chinach zakończyła się realizacja instalacji mającej służyć do oświetlenia tunelu przebiegającego pod górami.

Do realizacji instalacji fotowoltaicznej, która produkuje energię na potrzeby oświetlenia tunelu, wybrano zintegrowane falowniki z magazynowaniem energii SOFARSOLAR HYD 5K~20KTL-3PH

REKLAMA

Instalacja składa się z modułów fotowoltaicznych, falownika podłączonego do sieci, baterii kwasowo-ołowiowego, uchwytu i obciążenia.

Zestaw baterii składa się z 80 jednostek 12V 75AH baterii kwasowo-ołowiowych.

W ciągu dnia moduły fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, zasilając oświetlenie tunelu poprzez zintegrowany falownik podłączony do sieci i w tym samym czasie ładują magazyn energii. Nocą bateria zasila w sposób preferencyjny oświetlenie tunelu, a także podtrzymuje zasilanie tunelu podczas awarii sieci.

Wykorzystany w tym projekcie system oświetlenia bazujący na wykorzystaniu fotowoltaiki i magazynu energii, połączonych falownikiem SOFARSOLAR, może być instalowany w każdej lokalizacji.

Doskonale nadaje się do odległych obszarów niemających dostępu do sieci energetycznej, wysp, łodzi rybackich, gospodarstw rolnych itp. Rozwiązanie takie może być również zastosowane jako awaryjne urządzenie generujące energię w obszarach, gdzie występują częste przerwy w dostawie prądu.

REKLAMA

W modelu falownika HYD20KTL 3PH, który może znaleźć zastosowanie w tego rodzaju instalacjach, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania opracowane przez dział R&D SOFARSOLAR.

SOFARSOLAR

Zintegrowany inwerter sieciowy HYD20KTL ma nowoczesny design oraz przejrzysty wyświetlacz, co ułatwia obsługę sprzętu przez klienta końcowego. Komponenty zostały wybrane spośród marek sprawdzonych i znanych w branży. Wszystko po to, aby zapewnić jakość i trwałość produktu.

Wnętrze zostało zaprojektowane i zbudowane przez zespół R&D tak, aby poprawić wentylację. Produkt posiada stopień ochrony IP65.

Zintegrowany falownik SOFARSOLAR wyróżniają między innymi: dwa wejścia MPPT, prosta  konfiguracja, zróżnicowane wzorce pracy, wiele systemów równoległych, bardziej elastyczne rozwiązania systemowe, tryb APF, a także maksymalnie 2 wejścia bateryjne.

Ponadto urządzenie posiada alarmy dźwiękowe i świetlne, zdalną aktualizację oprogramowania i zdalne inteligentne monitorowanie itp.

Instalacje podobne do tej, która została zaprojektowana na potrzeby oświetlenia górskiego tunelu w Longquan Dali w prowincji Zhejiang w Chinach, są stosowane również w innych krajach, w tym także w wielu krajach europejskich.

artykuł sponsorowany