Corab otwiera sezam z modułami PV

Corab otwiera sezam z modułami PV
Corab

350 000 paneli fotowoltaicznych zasiliło magazyny firmy CORAB. Gorący, powakacyjny okres montaży może odbywać się w komforcie dostępu do bogatego zasobu modułów PV. W ofercie wiodącego producenta i dystrybutora fotowoltaiki znalazło się również kilka nowinek  wśród nich szeroki asortyment cenionej marki Encor, czy takie produkty jak Risen RSM40-8-400M. Jakie nowe elementy trafiły do sprzedaży? Na które z nich warto zwrócić uwagę? Czym charakteryzują się oferowane panele fotowoltaiczne?

Pokrycie potrzeb rynku ogniw fotowoltaicznych

Gdyby rozłożyć 350 tys. modułów PV obok siebie, to mogą one zająć powierzchnię 70 hektarów. To prawie tyle, ile 100 boisk do piłki nożnej! Gdyby zaś zbudować wielkie schody z modułów ułożonych na przemian pionowo i poziomo, ich wysokość wyniosła by 188 125 metrów, czyli niemal połowę drogi jaką trzeba pokonać, aby dostać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. Trzeba przyznać – skala robi wrażenie.

REKLAMA

Dopłaty do fotowoltaiki napędzają popyt

Zapotrzebowanie na panele nieustannie rośnie, na co wpływa m.in. popularność rządowego programu dofinansowania Mój Prąd, dzięki któremu inwestorzy indywidualni mogą liczyć na dotacje do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Przypomnijmy, że 1 lipca 2021 roku ruszył kolejny nabór wniosków o dotację z NFOŚiGW. Nic więc dziwnego, że panele i inne elementy instalacji fotowoltaicznej sprzedają się bardzo szybko. Tym bardziej cieszą duże dostawy do firmy CORAB, które ułatwią inwestorom i wykonawcom montaże systemów PV w całej Polsce.

Szeroki wybór paneli PV

W zasobach i magazynach CORAB znalazły się popularne i uznane moduły. Wiodący producent systemów fotowoltaicznych i dystrybutor renomowanych marek trzyma rękę na pulsie. CORAB wprowadza do sprzedaży także kolejne modele paneli PV najlepszych producentów.

Jakie nowości i propozycje przygotował CORAB? Do kogo adresuje dostępny wachlarz modułów?

– Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, inwestorów i partnerów – podkreśla  Paweł Wiktorowicz, dyrektor wsparcia sprzedaży firmy CORAB.

– Dostawy jakie uzupełniły magazyny naszej firmy mają znaczenie dla całego rynku fotowoltaiki w Polsce. Z pewnością bogata oferta paneli jaką dysponujemy ułatwi zainteresowanym realizację inwestycji. Pomoże również zaprojektować, zaplanować i zrealizować nowe instalacje PV – zarówno te indywidualne np. przy domach jednorodzinnych, jak i w większej skali – farmy fotowoltaiczne, instalacje wielkoskalowe  zaznacza Wiktorowicz.

REKLAMA

Moduły fotowoltaiczne szyte na miarę

Czym wyróżniają się nowości dostępne w zasobach Corab? Na które z nich potencjalny inwestor lub instalator paneli PV powinien zwrócić uwagę?

– Zdecydowanie warto przyjrzeć się produktom marki Corab Encor, której popularność w Polsce stale rośnie. Oferują one wysoką jakość, która w połączeniu z rozsądnie skalkulowaną ceną i atrakcyjnymi warunkami gwarancji, stanowi wartościową propozycję spośród gamy wyrobów dostępnych w CORAB  zaznacza Paweł Wiktorowicz.

– Chciałbym także wyróżnić moduł RISEN RSM 400. Jego zaletą są małe wymiary i niska waga ale to element który oferuje dużą moc. To moduł o naprawdę wysokiej wydajności. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest także bardzo mały współczynnik temperaturowy – zwraca uwagę specjalista z CORAB. 

– Instalatorów z pewnością zainteresuje również RISEN RSM 144 450, co warte zaznaczenie pasuje do wszystkich typów falowników – dodaje Paweł Wiktorowicz.

– Dużym zapotrzebowaniem cieszą się moduły w czarnym kolorze. Takie są np. panele DMEGC, charakteryzujące się najwyższymi standardami wykonania. Potwierdza to możliwość wydłużenia gwarancji do 25 lat  zauważa dyrektor wsparcia sprzedaży CORAB.

Eksperci CORAB zawsze dostosowują ofertę do indywidualnych potrzeb inwestora. Firma służy wsparciem na każdym etapie inwestycji w instalację fotowoltaiczną. 30-lat doświadczenia CORAB przekłada się na wiedzę i fachowość które są niezbędne przy projektowaniu i montażu wszelkich bezpiecznych instalacji PV.

Pełną gamę modułów fotowoltaicznych, a także innych elementów składających się na system oferujący energię słoneczną można znaleźć na www.corab.pl Można tam znaleźć opisy i specyfikację techniczną poszczególnych modułów i innych produktów  potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania fotowoltaiki.

 

artykuł sponsorowany