Moduły BAUER serii BS-M6HBB-GG z certyfikat klasy pożarowej A

Moduły BAUER serii BS-M6HBB-GG z certyfikat klasy pożarowej A

Pomyślne testy ognioodporności modułów BAUER przeprowadzono zgodnie z normą IEC, co skutkuje podniesieniem starego certyfikatu IEC z poprzedniej klasy pożarowej C do klasy pożarowej A.

BAUER Solar GmbH, jeden z wiodących producentów modułów fotowoltaicznych na rynku europejskim, otrzymał certyfikat klasy pożarowej A według normy IEC 61730-2 (UL 790) dla swoich obecnych modułów w klasie BS- Seria M6HBB-GG.

Dowodzi to, że moduły szkło-szkło firmy z Selzen spełniają najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa w przypadku nieoczekiwanego pożaru.

REKLAMA

W ramach testu certyfikacyjnego moduły fotowoltaiczne BAUER zostały poddane dwóm specjalnym testom.

W teście „rozprzestrzeniania się płomienia” oceniano, czy i jak mocno jakiekolwiek płomienie rozprzestrzeniają się pod wpływem źródła ciepła (378 kW) i wiatru na szczycie modułu oraz między pokryciem dachu, a zamontowanymi na dachu modułami słonecznymi.

W teście „palenia się” zapalono klocek drewna umieszczony na module i przeprowadzono test w celu ustalenia, czy doprowadzi to do pożaru, czy choćby do przepalenia modułu pod wpływem ognia i wiatru. Moduły szkło-szkło, pomimo długotrwałej ekspozycji na ogień, pomyślnie przeszły obydwa testy bez żadnych uszkodzeń, co oznaczało podniesienie z klasy ogniowej C do klasy A.

BAUER Solar GmbH dokłada wszelkich starań, aby móc oferować najwyższej jakości, najbardziej zaawansowane technologicznie moduły fotowoltaiczne, a certyfikacja ta jest częścią wewnętrznej, ścisłej kontroli jakości, co znajduje odzwierciedlenie w najdłuższej na rynku gwarancji na produkt oraz gwarancji wydajności na okres 30 lat.

– W BAUER mamy duże zaufanie do jakości naszych produktów, również dlatego, że stawiamy najwyższe wymagania naszej wewnętrznej kontroli jakości – mówi Andreas Bauer, dyrektor generalny BAUER Solar GmbH.

– Poprzez podniesienie certyfikacji klasy ogniowej mamy teraz pewność, a nasi klienci gwarancję najwyższej klasy niepalności naszych modułów – dodaje.

REKLAMA

Im lepsza klasyfikacja modułów fotowoltaicznych w klasach pożarowych od C do A, tym większą pewność mają właściciele domów z instalacją dachową, że instalacja solarna jest ognioodporna w przypadku pożaru i nie stanowi dodatkowego czynnika ryzyka, jeśli np. fajerwerki lądują na dachu w sylwestra.

– Kolejny argument za zastosowaniem naszej technologii szkło-szkło: większa wydajność i większe bezpieczeństwo – podkreśla Andreas Bauer. – Nie bez powodu moduły z serii BS-M6HBB-GG należą do naszych najpopularniejszych modułów fotowoltaicznych.

O firmie BAUER

Od momentu powstania firmy w 1985 roku, moduły fotowoltaiczne firmy BAUER o łącznej mocy ponad 1335 MW były instalowane w projektach w całej Europie we współpracy z międzynarodowymi partnerami. 

Spektrum projektów sięga od farm fotowoltaicznych, które dostarczają energię elektryczną do sieci, poprzez instalacje produkujące prąd na potrzeby własne firm i gospodarstw domowych, po systemy fotowoltaiczne działające poza siecią. BAUER jest jednym z pionierów w branży i do dziś jest firmą rodzinną, oferującą swoje produkty w całej Europie. Cechuje się przede wszystkim stabilnością finansową, nastawieniem na jakość oraz jak najlepszą współpracę ze swoimi partnerami.

 

Artykuł ukazał się w dniu 16 sierpnia 2021 r. w najbardziej prestiżowym niemieckim czasopiśmie
fotowoltaicznym PV Magazine.

artykuł sponsorowany