Fimer planuje sprzedać w Polsce falowniki o mocy ponad 400 MW

Fimer planuje sprzedać w Polsce falowniki o mocy ponad 400 MW
Fimer

Włoski producent falowników, który w ubiegłym roku przejął dział ABB specjalizujący się w produkcji tego rodzaju urządzeń, zwiększy aktywność na polskim rynku fotowoltaicznym.

Fimer sfinalizował przejęcie działu ABB zajmującego się produkcją falowników fotowoltaicznych w marcu ubiegłego roku. Włoska firma podała wówczas, że stała się czwartym największym producentem takich urządzeń na świecie.

Obecnie Fimer ma zatrudniać około 1,1 tys. pracowników i jest obecny w 25 krajach. Globalnie posiada ponad 50 GW zainstalowanej urządzeń w ponad 100 krajach. 

REKLAMA

Fimer chce zwiększyć działania sprzedażowe na naszym rynku fotowoltaicznym w Polsce. W korespondencji z portalem Gramwzielone.pl włoska firma zapewnia, że jej celem na przyszły rok jest zakontraktowanie sprzedaży w przyszłym roku na polskim rynku falowników o mocy ponad 400 MW.

Dla porównania, w pierwszej połowie tego roku w naszym kraju podłączono do sieci elektrownie fotowoltaiczne o mocy 1,3 GW, a w ubiegłym roku moc fotowoltaiki w Polsce wzrosła o ponad 2,6 GW. Sprzedaż falowników na poziomie 400 MW dawałaby więc 15-procentowy udział w rynku.


Fimer chce podbić polski rynek falownikami z serii PVS10-33 oraz PVS 100/120. Pierwsza grupa falowników na znaleźć zastosowanie w mniejszych instalacjach o mocy od 10 kW. Z kolei większe falowniki o mocy zaczynającej się od 100 kW będzie można zastosować w większych dachowych systemach PV montowanych na obiektach komercyjnych, ale także w naziemnych farmach PV.  

Jak informuje w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Jan Zimon z Fimera, zaletą falowników włoskiej firmy jest możliwość monitorowania prądu pojedynczego stringa, co pozwala na utrzymanie kontroli, monitoring i wykrywanie potencjalnych usterek w czasie rzeczywistym.

Z kolei wbudowane rozwiązanie FIMER Export Limitation ma pozwalać na spełnienie ustalonych w danej lokalizacji, dowolnych wartości ograniczenia eksportu energii, bez konieczności montażu dodatkowych urządzeń.

Zintegrowany układ do wykrywania zwarć łukowych umożliwia rozpoznanie i natychmiastowe odlączenie falownika w przypadku wykrycia łuków elektrycznych, które mogą wystąpić na instalacjach PV. Dzięki takiej funkcjonalności falownik jest w stanie zaoferować niezawodny mechanizm przeciwpożarowy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.