W co inwestuje nowoczesny rolnik?

W co inwestuje nowoczesny rolnik?
Stilo Energy

Prowadzenie gospodarstwa rolnego w 2021 roku to zupełnie nowe wyzwania i problemy, z jakimi mierzą się współcześni rolnicy  przedsiębiorcy i managerowie.

Dziś rozsądny gospodarz inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które:

1) pomogą mu maksymalnie możliwie zautomatyzować i optymalizować prace rolne i hodowlane,

REKLAMA

2) zwiększą efektywność produkcji i jej rentowność przy zachowaniu odpowiedniej jakości,

3) są eco-friendly, nie szkodzą środowisku i lokalnej społeczności,

4) wygenerują oszczędności operacyjne (np. niższe rachunki za prąd), a nawet zyski w perspektywie kolejnych lat działalności.

Okazuje się, że w obliczu tych czterech założeń rolnicy coraz chętniej decydują się na… panele fotowoltaiczne na ich dachach i “nieużytkach”! Montaż fotowoltaiki to prawdopodobnie jeden z najlepszych pomysłów na inwestycję dla rolnika. Nie bez powodu w przyroście mocy fotowoltaiki w skali roku Polska jest na 5. miejscu w Unii Europejskiej. Dlaczego? Ponieważ…

Ceny prądu urosły o 137 proc. przez ostatnie 15 lat

Darmowa energia ze Słońca zapewni Ci przez kolejne dekady dziesiątki tysięcy złotych oszczędności. Każde gospodarstwo rolne i jego poszczególne elementy (m.in. maszyny rolnicze, budynki gospodarcze) wymagają ogromnych ilości prądu. Ten z roku na rok drożeje. W skali 15 lat łącznie podwyżki cen prądu wyniosły ponad 137 proc. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Fotowoltaika dla rolnika rozwiązuje ten problem.

Jeszcze masz ostatnią szansę pozyskać dotacje dla rolnika na fotowoltaikę Agroenergia

200 milionów złotych – taka pula środków jest przeznaczona na instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach rolnych w ramach programu Agroenergia, za który odpowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kto może dostać dotację na fotowoltaikę? Dowolna osoba fizyczna lub prawna, która od minimum roku prowadzi działalność rolną i posiada lub dzierżawi od 1 do 300 hektarów ziemi. Każdy rolnik, który zakwalifikuje się do programu, może liczyć nawet na 25 000 złotych. Jest o co walczyć.

Możesz odliczyć inwestycję w fotowoltaikę od podatku rolnego

Ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolnika to ważny, ale zapomniany przez rolników aspekt inwestycji w OZE. W ciągu 15 lat od uruchomienia instalacji fotowoltaicznej możesz odliczyć 25 proc. jej wartości, udokumentowanej rachunkami, od podatku rolnego. Kolejne kilka tysięcy złotych w kieszeni.

REKLAMA

Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w ciągu 6 lat

Rolniku! Twoje pieniądze mogą pracować za Ciebie! Dobry projekt instalacji fotowoltaicznej i odpowiedni dobór komponentów na podstawie rzetelnego audytu energetycznego sprawią, że Twoja fotowoltaika zwróci się w ciągu 6 lat.

Gwarancja na fotowoltaikę to nawet 2025 lat

Wybierzesz producenta lub dostawcę, który zapewni najdłuższy możliwy okres gwarancji na fotowoltaikę przy zachowaniu najważniejszych świadczeń? Świetnie! Im mniej awarii, obsługi serwisowej i kosztów naprawy, tym Twoja inwestycja w fotowoltaikę będzie jeszcze korzystniejsza.

Nareszcie wykorzystasz dachy budynków gospodarczych lub nieużytki

Każdy rolnik ma dużo niewykorzystywanej na co dzień powierzchni, którą można przeznaczy na montaż paneli fotowoltaicznych i mikroinwerterów: dachy (np. stodoły, kurnik, czy innych pomieszczeń gospodarczych) albo łąki. Zarówno na szczycie budynku, jak i na zwykłym polu można zamontować ogniwa fotowoltaiczne. Ziemia nie będzie leżeć ugorem, a dach będzie “pracować” na korzyść budżetu Twojego gospodarstwa.

Fotowoltaika dla rolnika czy to działa?

Tysiące gospodarstw rolnych każdego miesiąca dołączają do grona blisko pół miliona prosumentów w Polsce. Grona osób fizycznych lub prawnych, które nie tylko zużywają, ale także produkują energię elektryczną. Chcesz być jedną z nich?

Stilo Energy, jedna z największych firm fotowoltaicznych w Polsce, notowana na NewConnect, przygotowała specjalną ofertę dla rolników.

Fotowoltaika dla rolnika w Stilo Energy to m.in. bezpłatny audyt energetyczny i projekt instalacji fotowoltaicznej, 12 miesięcy ubezpieczenia instalacji w pakiecie, a także wsparcie w pozyskiwaniu dotacji.

Inżynierowie Stilo Energy każdy system projektują indywidualnie, zgodnie z Twoim zużyciem prądu i planowanym rozwojem gospodarstwa.

Wypełnij bez zobowiązań formularz kontaktowy i umów się na bezpłatną konsultację. Dowiedz się, czy fotowoltaika to coś dla Ciebie.

 

artykuł sponsorowany