Inwerter solarny do zastosowań C&I – falownik stringowy Kehua 1100V 125KW

Inwerter solarny do zastosowań C&I - falownik stringowy Kehua 1100V 125KW

W 2020 roku nastąpił gwałtowny wzrost nowej zainstalowanej mocy elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Ich łączna moc w ubiegłym roku wzrosła według Polskich Sieci Elektroenergetycznych o 2,3 GW, osiągając skumulowaną wartość 3,6 GW. Zgodnie z planem polskiego rządu rozproszona fotowoltaika będzie nadal promowana w przyszłości. Flagowy program Mój Prąd zostanie z pewnością utrzymany, jednak nieuniknione są zmiany w jego funkcjonowaniu.

W przypadku programu Mój Prąd dotacje prawdopodobnie obejmą systemy do magazynowania energii. W celu przyspieszenia dekarbonizacji w Polsce, nieuniknionym trendem jest wzmocnienie autokonsumpcji energii odnawialnej w segmencie firm (C&I), co stawia wyższe wymagania dotyczące wydajności produktów fotowoltaicznych, w tym inwerterów solarnych.

Kehua Tech to ekspert i światowy lider w dziedzinie energii odnawialnej. Inwerter stringowy Kehua 1100V 125kW pozwala zmniejszyć koszty produkcji energii (LCOE) i zwiększyć zwrot z inwestycji dzięki nowoczesnej konstrukcji, inteligentnemu systemowi zarządzania oraz łatwej obsłudze oraz konserwacji, co czyni go kluczowym urządzeniem dla elektrowni fotowoltaicznej.

REKLAMA

Niższy LCOE, wyższy zysk z wytwarzanej mocy

Falownik stringowy KEHUA 1100V z mocą do 125kW został zaprojektowany tak, aby obniżyć koszt tzw. Balance of System (BOS) w projekcie 1 MW nawet o 12 000 USD w porównaniu z falownikiem 100kW.   Zaawansowane rozwiązanie w konfiguracji 9MPPT*30A/6MPPT*40A doskonale dopasowuje się do dwustronnych modułów fotowoltaicznych o dużej mocy (wielkość ogniw182/210 mm). Współczynnik DC/AC na poziomie 1,5 i obsługa złącza do kabli 240mm2 Al skutkują zminimalizowaniem kosztów elektrowni słonecznej i zwiększeniem przychodów klienta.

Zaawansowany system kontroli obsługuje komunikację PLC, aby umożliwić szybką odpowiedź i wysyłkę danych, a także skanowanie krzywych prądowo-napięciowych I-V w celu szybkiego wykrycia nieprawidłowości w pracy paneli fotowoltaicznych, co pozwala zredukować straty w produkcji energii o ponad 60 proc. Integracja trzech kluczowych funkcji „zapobieganie, szybkie rozwiązywanie problemów, analiza danych” może obniżyć LCOE o 1 proc.

Wszechstronna doskonałość dzięki Optymalizacji Systemu

Zaprojektowanie wydzielonej w obudowanie inwertera puszki przyłączeniowej AC zapobiega dostawaniu się powietrza oraz wilgoci do komponentów elektronicznych, chroniąc tym samym żywotność kluczowych podzespołów. Zmniejszona powierzchnia obudowy z przyłączem zmniejsza ryzyko dostania się wody, zwiększając również niezawodność oraz stabilność działania produktu.

Bazując na dwutrybowym algorytmie sterującym inwerter może działać w warunkach słabej sieci (SCR<1.5). Rzeczywiste pomiary w praktyce pokazują stabilny i wysokiej jakości przebieg prądu w trybach HVRT&LVRT przy operacjach przyłączeniowych do sieci z równoważną indukcyjnością po jej stronie. Zainstalowane interfejsy magazynowania energii oraz funkcjonalność plug-and-play są przełomem na polu integracji fotowoltaiki z systemami magazynowania energii ESS.

Inteligentny i wysoce efektywny, zapewnia stabilność przez cały cykl życia instalacji

REKLAMA

Opatentowane rozwiązanie umożliwia redukowanie PID i naprawę odpowiednich modułów fotowoltaicznych połączonych z falownikiem, umożliwiając niezawodną ochronę napięcia. Elastyczne ustawienia i regulacja pozwala na naprawę zgodnie z określonymi cechami modułów fotowoltaicznych, chroniąc je i zwiększając produkcję energii o 5-20 proc.

Inteligentna funkcja AFCI: Falownik Kehua posiada wydajne przetwarzanie zakłuceń w sprzęcie i oprogramowaniu oraz wykorzystuje unikalny, inteligentny algorytm do wykrywania łuku elektrycznego, aby szybko zidentyfikować charakterystyczny dla niego sygnał, wyłączyć falownik i zapobiec pożarowi.

Dzięki ściśle wyselekcjonowanym komponentom i innowacyjnej konstrukcji, ochronie IP66/IP68 kluczowych komponentów oraz licznym zabezpieczeniom potwierdzonym w teście antykorozyjnym C5, falownik Kehua oferuje doskonałą zdolność adaptacji do trudnych warunków, długotrwałą pracę na zewnątrz i wysokie zwroty z inwestycji.

Informacje o firmie Kehua

Firma KEHUA została założona w 1988 roku i jest wiodącym na świecie ekspertem w dziedzinie konwersji mocy, dostarczającym najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie źródeł energii odnawialnej i infrastruktury energetycznej. Firma Kehua została uznana za nr 9 wśród światowych dostawców trójfazowych falowników fotowoltaicznych podłączonych do sieci o dużej mocy (> 501kW) za rok 2020 (źródło: IHS Markit), ósmego na świecie dostawcę falowników do magazynów energii w 2019 r. (źródło: IHS Markit) i zajęła piąte miejsce pod względem udziału w globalnym rynku modułowych urządzeń UPS w 2019 (źródło: Omdia).

Kontakt

E-mail: Poland@kehua.com

LinkedIn/Facebook/Twitter: Kehua Tech Polska

Oficjalna strona internetowa: https://www.kehua.com/Po/

 

 

artykuł sponsorowany