Sprzedaż Manitu Solar w pierwszym półroczu przekroczyła 50 mln zł

Sprzedaż Manitu Solar w pierwszym półroczu przekroczyła 50 mln zł
Manitu Solar

Hurtownia fotowoltaiczna Manitu Solar w ubiegłym roku wypracowała sprzedaż przekraczającą 70 mln zł. Ten rok dla spółki powinien być jeszcze lepszy, o czym świadczą przychody wypracowane w pierwszej połowie br.

Manitu Solar jest jednym z największych dystrybutorów komponentów instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Firma powstała w 2009 roku na Węgrzech, a od 2015 roku działa także w Polsce. Obecnie na Węgrzech, w Polsce i Rumunii zatrudnia ponad 70 osób.

Spółka podkreśla, że oferuje klientom krótki czas realizacji zamówienia, który wynosi do dwóch dni roboczych.

REKLAMA

– Naszą działalność zaczęliśmy 12 lat temu od biznesu instalacyjnego, więc wiemy, co to znaczy być na dachu i znamy problemy, z którymi na co dzień zmagają się instalatorzy. Dziś skupiamy się wyłącznie na dystrybucji, ponieważ nie chcemy być konkurencją, a wiarygodnym partnerem biznesowym dla naszych klientów – mówi Piotr Kisiel, członek zarządu i dyrektor zarządzający Manitu Solar.REKLAMA


Ubiegły rok okazał się rekordowy jeśli chodzi o wartość sprzedaży, którą wypracował polski oddział Manitu Solar, natomiast wynik z pierwszych sześciu miesięcy tego roku pokazuje, że 2021 może być jeszcze lepszym rokiem dla spółki.

Przychody Manitu Solar za 2020 rok osiągnęły wartość 71 mln zł netto, z czego 29,6 mln netto wypracowano w pierwszych 6 miesiącach ub.r., co oznaczało wzrost rok do roku o 32 proc.

Spółka informuje, że ten rok zapowiada się równie rekordowo. Jej przychody po pierwszym półroczu wyniosły bowiem ponad 50 mln zł netto.

– Stawiamy na dobre i długotrwałe relacje z naszymi partnerami instalacyjnymi, jak również na najwyższej jakości obsługę klienta. Naszym celem jest zwiększanie udziału w rynku dystrybucji B2B komponentów PV do poziomu około 15-20 proc. w 2025 roku oraz uplasowanie się w top 3 dystrybutorów fotowoltaicznych w Polsce – dodaje Piotr Kisiel.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.