Growatt wprowadza falownik do zastosowań off-grid

Growatt wprowadza falownik do zastosowań off-grid
Growatt

Czołowy producent falowników fotowoltaicznych wprowadza na rynek urządzenie, które ma znaleźć zastosowanie w instalacjach fotowoltaicznych, które nie są podłączone do publicznej sieci energetycznej.

Ostatnio Growatt pochwalił się zdobyciem pierwszego miejsca w rankingu firmy IHS Markit za 2020 rok dotyczącym największych na świecie producentów falowników przewidzianych do domowych instalacji fotowoltaicznych. Udział chińskiej firmy w tym rynku miał sięgnąć w ubiegłym roku 16,6 proc.

W swojej ofercie Growatt miał dotychczas falowniki przewidziane do zastosowań domowych o mocy od 2,5 kW do 10 kW. 

REKLAMA

Teraz chińska firma wprowadza na rynek nową generację falownika przewidzianego do obsługi domowych systemów złożonych z fotowoltaiki i bateryjnych magazynów energii, które mogą pracować poza publiczną siecią energetyczną.

Lepszą obsługę systemów typu off-grid ma zapewnić druga generacja falownika Growatt o mocy 3 kW: model SPF 3000T HVM-G2.

Falownik ma zawierać wbudowany kontroler MPPT i funkcję ładowania AC. Urządzenie ma umożliwiać pobór mocy z fotowoltaiki, magazynu energii, a jednocześnie z sieci. 

Sprawność falownika ma sięgać 95 proc., a pobór mocy w trybie oszczędzania energii ma wynosić 9 W, co – jak zapewnia Growatt – jest o 70 proc. niższym poziomem niż zapewniany przez podobne falowniki oferowane przez konkurencję.

REKLAMA

SPF 3000T HVM-G2 może obsługiwać instalację fotowoltaiczną współpracującą z magazynami energii zawierającymi baterie 48 V(DC) ołowiowo-kwasowe lub litowo-jonowe – w tym z oferowanymi przez Growatt domowymi magazynami bazującymi na bateriach litowo-fosforanowo-żelazowych (LFP).

Zastosowane technologie mają zapewniać bezpieczeństwo w przypadku nagłego spadku napięcia baterii.

Falownik ma być objęty 5-letnią gwarancją producenta.

Specyfikacja nowego falownika SPF 3000T HVM-G2 jest dostępna na stronie producenta pod tym linkiem.  

Oprócz czołowej pozycji na rynku domowych falowników fotowoltaicznych chińska firma ma być również w pierwszej piątce największych na świecie producentów trójfazowych falowników przewidzianych do instalacji PV w segmencie komercyjnym (C&I).

Growatt działa na rynku fotowoltaicznym od 2010 roku, a od tego czasu sprzedał ponad 2,6 mln falowników, których skumulowana moc przekracza 27 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.