Ikea zbudowała dachową instalację PV o mocy 4,9 MW

Ikea zbudowała dachową instalację PV o mocy 4,9 MW
Håkan Dahlström, flickr cc

Ikea rozszerza portfolio swoich instalacji fotowoltaicznych w USA. Szwedzki koncern oddał do użytku największą jak dotąd zbudowaną tam elektrownię fotowoltaiczną. 

Ikea uruchomiła dachową instalację PV o mocy aż 4,9 MW, która powstała na budynkach centrum dystrybucyjnego w Perryville, w zachodnim stanie Maryland. 

W maju br. Ikea oddała do użytku instalację fotowoltaiczną o mocy 867 kW, która powstała na dachu centrum meblowego w Kansas City. 

REKLAMA
REKLAMA

W sumie Ikea uruchomiła w USA już ponad 40 dachowych systemów fotowoltaicznych, których łączna moc przekracza 45 MW. 

Ikea prowadzi inwestycje w fotowoltaikę także w Europie. Szwedzka firma uruchomiła niedawno dużą, kilkuset-kilowatową dachową instalację fotowoltaiczną na dachu jednego ze swoich sklepów we Włoszech, która produkuje energię na potrzeby własne i nie korzysta z dopłat do produkcji zielonej energii. Więcej na ten temat: Ikea uruchamia kolejną dachową instalację fotowoltaiczną. Poza systemem dopłat.

Ikea rozpoczęła ponadto w Wielkiej Brytanii eksperyment ze sprzedażą domowych zestawów fotowoltaicznych. Jeśli okaże się sukcesem, szwedzki koncern będzie oferować zestawy PV także w innych krajach. 

gramwzielone.pl