„GW”: w przyszłym roku nawet 40 tys. domowych instalacji PV

„GW”: w przyszłym roku nawet 40 tys. domowych instalacji PV
Fot. SolarWorld

Gazeta Wyborcza pisze, że firmy montujące fotowoltaikę„nie mogą opędzić się od zamówień” i prognozuje, że w przyszłym roku w naszym kraju może działać już 40 tysięcy domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Gazeta Wyborcza informuje, że o ile działające w Polsce odnawialne źródła nie dostarczyły brakującej mocy, gdy zabrakło jej w tym tygodniu z tradycyjnych elektrowni, ponieważ OZE w Polsce bazuje głównie na elektrowniach wiatrowych, a w upale wieje słabo, to „sytuacja jest jednoznaczna” i pokazuje, że „nie da się uciec od rozwoju energetyki rozproszonej”, a przykładem mogą być Niemcy, gdzie fotowoltaika dostarcza w lecie nawet około 20 GW mocy.

REKLAMA

„GW” zauważa, że barierą w rozwoju fotowoltaiki w Polsce są jej ceny, podkreśla jednak, że koszty PV spadają, a wydajność paneli fotowoltaicznych rośnie.

REKLAMA

„GW” dodaje, że dzięki ustawie o odnawialnych źródłach energii w Polsce ma powstać 200 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych i prognozuje, że w przyszłym roku może działać ich już około 40 tys., podczas gdy obecnie w naszym kraju działa tylko kilkaset takich systemów.

gramwzielone.pl