Corab na targach ENEX: pompa ciepła, nowe konstrukcje PV i finał Instalatora Roku 2024

Corab na targach ENEX: pompa ciepła, nowe konstrukcje PV i finał Instalatora Roku 2024
Corab System WS-028. Fot. Corab

Choć XXVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach potrwają jedynie dwa dni, Corab – uczestnik targów i czołowy europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych – przygotował dla gości i partnerów biznesowych mnóstwo niespodzianek. To między innymi premiera gruntowej pompy ciepła Encor i uchwytu balkonowego pod mikroinstalację PV, wręczenie kluczyków do Audi Q4 e-tron zwycięzcy w konkursie Corab Encor, a także finał Wielkiego Turnieju Instalator Roku 2024!

Zadanie, przed którymi staną ekipy walczące o tytuł Instalatora Roku 2024, będzie polegało na perfekcyjnym wykonaniu instalacji PV, zgodnie z instrukcjami producenta i obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.

Misją Corab, niezmiennie od lat, pozostaje promowanie dobrych praktyk montażu. Właśnie po to stworzyliśmy Instalatora Roku – by edukować i nagradzać najlepszych – wyjaśnia Paweł Dziekoński, dyrektor Działu Konstrukcyjno-Inżynieryjnego Corab.

Wszystkie ekipy z pewnością wykażą się dbałością o szczegóły i zaprezentują szybkie tempo pracy. A kto wygra podczas najnowszej, siódmej już edycji zmagań najlepszych ekip monterskich? O tym będzie można przekonać się 7 lutego od godz. 11 w Hali B podczas kieleckich targów ENEX.

Warto odwiedzić targi i zatrzymać się przy stoisku E-12, gdzie Corab oficjalnie zaprezentuje swój nowy produkt – gruntową pompę ciepła oraz zasobniki. Pierwsza pompa ciepła będąca marką własną czołowego europejskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych i dystrybutora doskonałych urządzeń niezbędnych w instalacjach PV wyznacza nowy standard jakości na rynku. To, między innymi, czas montażu nieprzekraczający jednego dnia (Plug and Heat), główne komponenty chłodnicze i osprzęt kontrolno-pomiarowy dostarczane przez firmę Danfoss, możliwość uruchamiania i monitoringu pracy pompy dzięki dedykowanej aplikacji Corab One czy autoadaptacja, która pozwala w prosty sposób zoptymalizować pracę urządzenia.

 

 

Gruntowa pompa ciepła Encor wykorzystuje czynnik chłodniczy R454B, spełniający wymogi polityki ekologicznej Unii Europejskiej (ustawa F-gazowa). To urządzenie dopracowane w najdrobniejszym szczególe, produkt premium, który jako jeden z niewielu na rynku posiada szkło hartowane na froncie. To także produkt polski, będący owocem pracy inżynierów i konstruktorów z firmy Corab. Produkcja i montaż gruntowych pomp ciepła Encor rozpocznie się w fabryce w Gliwicach.

Stoisko Corab przyciągnie uwagę gości także innymi nowinkami produktowymi. Odwiedzający zapoznają się z nowym systemem WS-A10P, czyli pionową konstrukcją do mocowania modułów PV w formie płotu. Prezentowany produkt jest wyjątkowo prosty w montażu i pozbawiony elementów, które zacieniają moduły. Dodatkowo dzięki zastosowaniu modułów dwustronnych system generuje więcej energii elektrycznej niż tradycyjna instalacja PV.

System WS-A10P
System WS-A10P. Fot. Corab

Inną nowością będzie adapter magnelisowy o imponującej trwałości, a także uchwyt balkonowy pod mikroinstalację fotowoltaiczną. To rozwiązanie z kolei umożliwia produkcję prądu pochodzącego z energii słonecznej przy wykorzystaniu modułów instalowanych na balkonach.

Doskonałą konstrukcją przeznaczoną pod mikroinstalację jest Corab System WS-028, który również pojawi się na stoisku Corab. Moduły są na nim montowane w pionie, w dwóch rzędach. Zaletą tej konstrukcji jest to, że można ją stosować w zakresie 20-35 stopni, oraz że jest kompatybilna z wieloma typami modułów – i łatwo ją dopasować do wymagań klienta.

Pod szyldem Corab będzie można również obejrzeć System Corab Tracker WS-T-001 ONE, który ostatnio docenili inwestorzy z Bułgarii. Czym różni się Corab Tracker od standardowych rozwiązań PV? Główną cechą systemu jest funkcja śledzenia promieniowania słonecznego. Kąt padania promieni słońca zmienia się w ciągu dnia, a Tracker podąża za nim i ustawia moduły w taki sposób, by optymalnie wykorzystać dostępne światło. Konstrukcja wyposażona jest w inteligentny system przeciwwiatrowy i przeciwśniegowy, dzięki któremu pozostaje bezpieczna podczas wzmożonych podmuchów wiatru i dużych opadów śniegu. Twórcy Trackera pomyśleli również o rozwiązaniu typu anti-shadow, chroniącemu moduły PV przed zacienianiem się nawzajem. System Corab Tracker WS T-001 ONE jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.

 

System Corab Tracker WS T-001 ONE
System Corab Tracker WS T-001 ONE. Fot. Corab

I jakby tego było mało, to właśnie na targach ENEX Corab przekaże nagrodę główną – kluczyki do samochodu Audi Q4 e-tron – firmie, która kupiła najwięcej falowników, baterii oraz konstrukcji w trwającym od września 2023 r. konkursie Corab Encor. Wycieczką o wartości 25 000 złotych zostaną nagrodzeni też przedstawiciele zwycięskiej firmy w konkursie rejestrowania falowników Encor z aplikacją Corab One.

Corab na targach ENEX, Kielce, 7-8 lutego 2024 r.

Stoisko E-12 (produkty) i Hala B (Turniej Instalator Roku 2024)

 

Corab – materiał sponsorowany