Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim

Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim
Fot. Delta

Kolejni inwestorzy podpisują umowy na unijne dofinansowanie na budowę farm fotowoltaicznych, które powstaną na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ponad 4,8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 2.10 „Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł” uzyskały dwa projekty dotyczące budowy elektrowni fotowoltaicznych w miejscowościach Czarne Małe i Broczyno w gminie Czaplinek.

Realizacja projektu o nazwie „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Czarne Małe” będzie kosztować ponad 5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020. Instalacja rocznie ma wytwarzać 1036 MWh energii elektrycznej.

REKLAMA

Drugim projektem jest „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Broczyno”. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 w tym wypadku wynosi ponad 2,4 mln zł, a koszt całkowity projektu – ponad 5,1 mln zł. Roczna produkcja energii pochodzącej z OZE jest planowana na poziomie 1037 MWh.

REKLAMA

Za obie inwestycje odpowiada spółka SolarStar Sp. z o.o., której udziałowcem jest spółka AMB Energia Wytwarzanie mająca na koncie realizację farm fotowoltaicznych wchodzących w skład kompleksu Podlasie Solar Park. Udziałowcem SolarStar jest również fundusz BonusCard Sp. z o.o.

SolarStar realizuje projekty farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW także w innych regionach kraju.

W sumie w ramach pierwszego konkursu na OZE z RPO WZ 2014-2020 dofinansowanie trafi na 48 projektów zakładających głównie budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Dzisiaj rusza nabór wniosków w kolejnym konkursie w ramach działania 2.10 „Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł” z RPO dla woj. zachodniopomorskiego. Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na OZE w woj. zachodniopomorskim. Rusza nabór wniosków

red. gramwzielone.pl