Szukasz modułów fotowoltaicznych? Postaw na Q-Cells Q.ANTUM

Szukasz modułów fotowoltaicznych? Postaw na Q-Cells Q.ANTUM
Fot. Corab

Szukając modułów fotowoltaicznych, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Powinniśmy wybrać opcję optymalną – gwarantującą wysoką jakość w rozsądnej cenie. Każdemu z nas zależy, aby instalacja fotowoltaiczna działała stabilnie przez wiele lat i była bezpieczna. Warto dobrze przeanalizować zakup paneli, bo w dużej mierze to one decydują o powodzeniu projektu.

Postaw na pewnego partnera

Jedną z pierwszych decyzji jest wybór godnego zaufania producenta. Wybierzmy partnera stabilnego finansowo, który może zagwarantować nam nie tylko wysoką jakość, ale również zabezpieczenie udzielanej gwarancji. Warto zwrócić uwagę na firmę Hanwha Q-Cells, która jest flagową spółką południowokoreańskiej Grupy Hanwha. Według rankingu Fortune Global 500 Company Hanwha jest jedną z największych korporacji w Korei Południowej. Od 15 lat działaw 36 krajach, stawiając na innowację i ścisłą kontrolę jakości ogniw i modułów. Niemiecka technologia inżynierów Q-Cells dzięki wsparciu i globalnej sieci dystrybucji wkroczyła na najwyższy poziom.
 

REKLAMA

Hanwha Q-Cells na szczycie rankingu TIER 1 firmy Bloomberg New Energy Finance

Producenci modułów fotowoltaicznych marzą o tym, by znaleźć się na szczycie w rankingu TIER 1 BLOOMBERG NEW ENERGY FINANCE. Aby znaleźć się na szczycie tej listy, należy:

 • zgłosić produkty własnych marek i własnej produkcji do 6 różnych projektów (min. 1,5 MW),
 • otrzymać na nie finansowanie bez prawa regresu od różnych banków,
 • wszystkie informacje dot. projektów muszą być publiczne,
 • mieć stabilną sytuację finansową.

Producenci, którzy ogłosili upadłość, zastosują jakąkolwiek formę ochrony przed niewypłacalnością lub nie wywiążą się z wpłaty gwarancji, zostaną usunięci z rankingu. Mamy więc pewność, że Hanwha Q-Cells ma niezachwianą wiarygodność finansową. Na szczycie Tier 1 znajduje się jedynie 2 proc. wszystkich producentów. Te firmy odznaczają się nie tylko stabilną sytuacją finansową, ale są to wielkie przedsiębiorstwa zintegrowane wertykalnie, które przeznaczają znaczne środki na badania i rozwój.

Co dla konsumenta oznacza obecność producenta w rankingu Tire 1?

 • firma jest wiarygodna i stabilna finansowo,
 • produkuje moduły fotowoltaiczne od min. 5 lat,
 • stawia na całkowitą automatyzację procesu produkcji,
 • projekty oparte o jej moduły są chętnie finansowane przez europejskie banki,
 • panele PV są dopuszczone do importu do UE bez ceł z mocą wsteczną,
 • moduły opatrzone są niezbędnymi certyfikatami i podlegają ścisłej kontroli.

Marka Q-Cells cieszy się zaufaniem nie tylko poza granicami naszego kraju. Okazuje się, że polski rynek również docenia wysoką jakość i wydajność modułów tego producenta. Według badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV, Q-Cells jest producentem, który wybierany jest najczęściej przez firmy oferujące instalacje fotowoltaiczne.

Poznaj technologię Q.ANTUM

Technologia komórkowa Q.ANTUM to rozwiązanie pozwalające osiągnąć najlepszą wydajność w rzeczywistych warunkach – również w pochmurne dni. Przy instalacji fotowoltaicznej tak naprawdę liczy się tylko to, ile wyprodukuje energii w ciągu roku i jakie będą koszty wytwarzania energii. To, co powinniśmy brać pod uwagę, to stosunek jakości do ceny. Q-Cells połączyło wysoką wydajność, wysoką moc i maksymalny możliwy uzysk.

Producent postawił na optymalizację zamiast skupiać się na maksymalizacji. W technologii Q.ANTUM tylną stronę ogniwa wyposażono w funkcjonalne nanowarstwy, które działają jak lustro optyczne. Nie wykorzystywane do tej pory promienie światła odbijają się od ogniwa i przetworzone są na energię.

REKLAMA

Zalety paneli Q.ANTUM:

 • wększa klasa mocy niż produkty konkurencji,
 • lepsze warunki gwarancji (12 lat) i wydajności (min. 83 proc. mocy znamionowej po 25 latach),
 • lepsza wytrzymałość na wiatr (4000Pa) i na śnieg (5400 Pa), pomimo mniejszej wysokości ramy,
 • mniejsze koszty magazynowania / logistyki poprzez zastosowanie mniejszej wysokości ramy,
 • doskonała wydajność w warunkach wysokiej temperatury i słabego nasłonecznienia,
 • wysoki poziom niezawodności dzięki niezależnym kontrolom, ciągłym testom i bardziej rygorystycznym kryteriom (Q.TESTED),
 • niezawodna niemiecka technologia.

Pytaj o certyfikaty!

Nie wierz na słowo! Sprawdź, który produkt posiada certyfikaty. Q.Cells ma się czym pochwalić.

Corab – oficjalny dystrybutor Hanwha Q-Cells w Polsce

Szkolenie Corab z technologii Q.ANTUM – Kielce.

Firma Corab została oficjalnym dystrybutorem wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych Hanwha Q-Cells. Na zakończonych niedawno targach ENEX w Kielcach odbyło się pierwsze szkolenie z innowacyjnej technologii Q.ANTUM. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel producenta, od którego można było uzyskać niezbędne informacje. Planowane są kolejne szkolenia. Bądź na bieżąco!

Chcesz poznać szczegółową ofertę?

Corab sp z o.o.

+48 519 795 535

l.kotula@corab.com.pl

www.fotowoltaika.corab.eu

artykuł sponsorowany