Columbus pozyskał 4,3 mln zł z emisji obligacji

Columbus pozyskał 4,3 mln zł z emisji obligacji
Instalacja fotowoltaiczna na dachu Episkopatu Polski. Fot. Columbus Energy SA

Columbus Energy S.A., działająca w branży fotowoltaicznej spółka notowana na rynku NewConnect, zakończyła z sukcesem emisję obligacji serii B i pozyskała z niej 4,335 mln zł. Jak zapewnia, te środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznych realizowanych w ramach programu abonamentowego.

W pierwszej w historii Columbus Energy S.A. publicznej ofercie obligacji dokonano przydziału 4 335 obligacji serii B o wartości nominalnej 1000 zł każda. Są to 2-letnie zabezpieczone obligacje z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9,2 proc. w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Papiery dłużne zostały objęte przez 172 inwestorów.

Dzień wykupu obligacji serii B przypada na 30 marca 2019 r. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie obligacji serii B do obrotu na rynku Catalyst. Oferującym obligacje był Polski Dom Maklerski S.A.

REKLAMA

Dzięki środkom zebranym z emisji obligacji serii B Columbus chce sfinansować montaż ok. 400 instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

W ubiegłym miesiącu Columbus podpisał umowę współpracy z Nest Bankiem S.A., zapewniając dodatkowe środki na finansowanie instalacji fotowoltaicznych w programie abonamentowym.

REKLAMA

Po wejściu w życie umowy z Nest Bank sprzedaż dalej rośnie. Montujemy coraz więcej instalacji i teraz czeka nas intensywny czas, żeby prognozowane 2,5 tys. instalacji sprzedać oraz zamontować. Dzisiaj wszystko idzie zgodnie z planem. Niebawem przeprowadzimy też pilotażową sprzedaż produktu termomodernizacyjnego i sprawdzimy, jak popyt, który zauważamy w tym segmencie, przełoży się na sprzedaż – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA. 

W 2016 r. spółka wypracowała zysk netto na poziomie jednostkowym w wysokości ponad 220 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży sięgnęły ponad 8,5 mln zł.

Do końca 2020 r. Columbus Energy planuje zrealizować łącznie 34 tys. instalacji fotowoltaicznych i osiągnąć 70 mln zł zysku netto w 2020 r. Spółka zapowiada ponadto rozszerzenie swojej oferty dla klientów indywidualnych o nowy produkt „Termomodernizacja wraz z finansowaniem”.

W tym roku spółka chce przenieść notowania swoich akcji z NewConnect na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

red. gramwzielone.pl