Ogromna farma fotowoltaiczna powstała pod Berlinem

Ogromna farma fotowoltaiczna powstała pod Berlinem
sunfilm

W podberlińskim Bochow powstała farma fotowoltaiczna zbudowana z {więcej}cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 28,8 MW. 

Farma została zbudowana przez niemiecką firmę Belectric – czołowego dewelopera farm solarnych na świecie – we współpracy z japońskim producentem modułów fotowoltaicznych w technologii CIS, firmą Solar Frontier, który do instalacji dostarczył w sumie 205 tys. W marcu br. Belectric i Solar Frontier zawarły porozumienie o współpracy zawiązując spółkę o nazwie PV CIStems GmbH.  

REKLAMA

Realizacja farmy fotowoltaicznej w Bochow została wykonana na zlecenie inwestora CommerzReal. Inwestycję sfinansowało konsorcjum banków HypoVereinsbank (HBV) i UniCredit. 

REKLAMA

W obliczu ostatnich zmian w niemieckim systemie feed-in tariffs, w ramach których w połowie tego roku zostaną znacząco obniżone preferencyjne stawki za sprzedaż energii w dużych, naziemnych instalacjach fotowoltaicznych, projekt w Bochow może być jednym z ostatnich, tak dużych naziemnych systemów PV, które powstały za naszą zachodnią granicą. 
gramwzielone.pl

Czytaj też:  Pozwolenie budowlane na farmę fotowoltaiczną – czy i kiedy będzie potrzebne?