PGE, Tauron i Enea będą budować farmy solarne?

PGE, Tauron i Enea będą budować farmy solarne?
dirvish, flickr cc-by-2.0

Koncerny energetyczne w Polsce są zainteresowane budową farm fotowoltaicznych{więcej} – informuje dzisiaj „Dziennik Gazeta Prawna”. 

Wysokie wsparcie na poziomie ponad 1000 zł za 1 MWh wyprodukownej energii, które może być oferowane producentom energii na farmach fotowoltaicznych po wejściu w życie nowej ustawy o OZE, sprawia, że fotowoltaiką zaczynają interesować się polskie koncerny energetyczne, które wcześniej nie notowały żadnej aktywności w branży PV. 

REKLAMA

Jak informuje „DGP”, PGE uzależnia inwestycje w fotowoltaikę od finalnej wysokości wsparcia dla PV, z kolei prezes Enei Maciej Owczarek jest zainteresowany fotowoltaiką, jednak jego zdaniem PV to dobry pomysł w perspektywie rozwoju energetyki rozproszonej i nie będzie mieć większego znaczenia w ogólnym miksie energetycznym. 

REKLAMA

Inwestycjami w farmy fotowoltaiczne zainteresowany jest także Dariusz Lubera, prezes Tauronu. – Nie wykluczam, że finalne zapisy ustawy o OZE mogą wpłynąć na strategię Tauronu w energetyce odnawialnej. Nasze cele będą modyfikowane w zależności od poziomów wsparcia dla wybranych technologii. Zdecydowanie skupimy się na wyborze tych najbardziej opłacalnych – „DGP” cytuje Dariusza Luberę. 
gramwzielone.pl