Dobre wyniki największego producenta turbin wiatrowych

Dobre wyniki największego producenta turbin wiatrowych
Vestas press

Największy producent elektrowni wiatrowych na świecie zanotował w ubiegłym kwartale przychody wyższe o 26% w porównaniu do III kwartału 2013 r. Jednocześnie Vestas zwiększył swoje prognozy przychodów i marż na cały 2014 r. 

W ubiegłym kwartale Vestas zanotował przychody na poziomie 1,8 mld euro, a jego zysk przed opodatkowaniem wyniósł 163 mln euro, co jest wynikiem o 96 mln euro lepszym w porównaniu do IIII kwartału 2013 r. 

Dzięki dobrym wynikom za ubiegły kwartał lider na rynku producentów turbin wiatrowych zwiększył prognozę przychodów na cały 2014 r. z 6 mld euro do 6,4 – 7 mld euro, a także zwiększył prognozowaną, średnią marżę z 6% do 7-8%. 

REKLAMA
REKLAMA

Lepsze wyniki Vestasa to efekt restrukturyzacji firmy przeprowadzonej w ostatnich latach. Vestas chwali się teraz m.in. tym, że mimo większych zamówień i zatrudnienia nowych pracowników ma takie same koszty operacyjne jak w III kwartale ubiegłego roku. 

Dobrą kondycję potwierdził też inny europejski producent elektrowni wiatrowych. Hiszpańska Gamesa w pierwszych 9. miesiącach tego roku podwoiła swój zysk do poziomu 64 mln euro w ujęciu rok do roku. 

gramwzielone.pl