REKLAMA
 
REKLAMA

Cyfrowy Polsat pożyczy 175 mln zł na farmę wiatrową

Cyfrowy Polsat pożyczy 175 mln zł na farmę wiatrową
fot. Karsten Würth/Unsplash

Dalsza budowa farmy wiatrowej w Człuchowie wymaga finansowania, którego udzieli Cyfrowy Polsat. Inwestorem jest spółka PAK-Polska Czysta Energia.

Rok temu PAK-Polska Czysta Energia (PAK-PCE) kupiła 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Great Wind sp. z o.o. w celu budowy i eksploatacji farmy wiatrowej na terenie gminy Człuchów w województwie pomorskim. Instalacja ma się składać z zespołu 33 turbin wiatrowych. Budowana będzie w ramach uzyskanej wcześniej mocy przyłączeniowej projektu.

Strumień pieniędzy od Cyfrowego Polsatu

Teraz spółka Cyfrowy Polsat, która jest większościowym udziałowcem PAK-PCE, poinformowała o zawarciu umowy pożyczki na finansowanie budowy farmy wiatrowej w Człuchowie. Wartość finansowania ma wynieść nie więcej niż 175 mln zł.

REKLAMA

To kolejna już umowa pożyczki zawarta między Cyfrowym Polsatem a PAK-PCE na pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia. W czerwcu rok temu spółki zawarły umowę na kwotę nie wyższą niż 236,4 mln zł. Ponadto Cyfrowy Polsat udzielił wówczas poręczenia za zobowiązania PAK-PCE wynikające z umowy dostawy i instalacji turbin wiatrowych – do kwoty nie wyższej niż 96 mln euro.

Udzielona teraz pożyczka ma sfinansować kolejne płatności PAK-PCE wynikające m.in. z umów z dostawcami i wykonawcami.

REKLAMA

Standardowe warunki

Umowa pożyczki przewiduje, że może ona być zaciągnięta w złotych lub euro. Jednocześnie zakłada, że PAK-PCE może też pozyskać alternatywne formy finansowania.

Oprocentowanie pożyczki jest zmienne, bazujące odpowiednio na stawce WIBOR lub EURIBOR. Warunki finansowe i pozostałe warunki umowy pożyczki nie odbiegają od warunków rynkowych.

Termin spłaty pożyczki został określony na 31 grudnia 2025 roku.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA