Stocznia Gdańsk zbuduje wieże wiatrowe dla Vestas

Stocznia Gdańsk zbuduje wieże wiatrowe dla Vestas
Vestas V126-3MW, foto: Vestas press

{więcej}Gdańska firma GSG Towers zdobyła kontrakt na dostawę 35 wież wiatrowych dla duńskiego producenta elektrowni wiatrowych Vestas. 

Jak informuje Stocznia Gdańsk SA, kontrakt na dostawę 35 wież wiatrowych, każda o długości 94 m, szerokości w podstawie 3,4 m i wadze 200 ton, to dopiero początek współpracy gdańskiej firmy z czołowym producentem elektrowni wiatrowych. 

REKLAMA

– To jest dopiero początek naszej współpracy; istnieją daleko zaawansowane plany rozwoju, które mają być realizowane wspólnie ze specjalistami z firmy Vestas (…), co umożliwi nam podjęcie dalszych kroków na rzecz rozwoju GSG Towers jako wiodącego producenta konstrukcji wieżowych dla branży energetyki wiatrowej w Europie – Polska Agencja Prasowa cytuje Thomasa Gaardbo, wiceprezesa GSG Towers. 

REKLAMA

Wieże wiatrowe wyprodukowane w Gdańsku dla Vestasa trafią drogą morską na Ukrainę i będą częścią elektrowni wiatrowych V112-3.0 MW na farmie wiatrowej o docelowej mocy 105 MW, która powstanie na południowo-wschodnim wybrzeżu Dniepru. Dostawę turbin na Ukrainę przewidziano na koniec 2013 roku, a budowa projektu Botievo II ma się zakończyć w lecie przyszłego roku. Inwestorem jest ukraińska DTEK Group. 
gramwzielone.pl