Niewielki panel na przerwy w dostawach prądu

Niewielki panel na przerwy w dostawach prądu
fot. YouTube/APC by Schneider Electric

Schneider Electric zaczyna sprzedawać w Europie jednofazowy UPS, który jest zdaniem firmy najmniejszy i najlżejszy na rynku. Dostępny jest w dwóch wariantach mocy: 3 kW i 5 kW.

Urządzenie APC Smart-UPS Ultra to pierwszy w branży, jak zapewnia producent, jednofazowy zasilacz bezprzerwowy (UPS) o mocy 3 kW i 5 kW. Ma oferować większą moc i elastyczność dostarczania prądu przy inteligentnym monitorowaniu jego pracy. Firma podkreśla kompaktową obudowę urządzenia, która sprawia, że nie zajmuje ono dużo przestrzeni.

Technologia litowo-jonowa

REKLAMA

Nowy UPS zdaniem producenta zapewnia nawet 2,5-krotnie większą gęstość mocy przy masie i rozmiarze o połowie mniejszych niż w przypadku porównywalnych urządzeń. APC Smart-UPS Ultra bazuje na technologii litowo-jonowej. Jak informuje Schneider Electric, nowy akumulator działa do trzech razy dłużej niż tradycyjne zasilacze UPS wyposażone w akumulatory kwasowo-ołowiowe (VRLA), co pozwala wyeliminować kosztowną wymianę baterii.  

Na swoje urządzenie producent daje 5-letnią gwarancję, podkreślając jednak, że zastosowanie baterii litowo-jonowej umożliwia stosowanie go nawet przez dekadę bez potrzeby wymiany akumulatora.

REKLAMA

 

Schneider Electric zaznacza, że APC Smart-UPS Ultra jest urządzeniem wspieranym przez platformę EcoStruxure Ready, która pozwala na monitorowanie jego parametrów i działania w chmurze oraz dostarczanie rekomendacji. Łączność jest dostępna za pośrednictwem portu Ethernet lub wbudowanego portu sieciowego.

Zielone usługi Schneider Electric

Globalny producent ma w swojej szerokiej ofercie nie tylko produkty i rozwiązania z obszaru elektroniki, automatyki i cyfryzacji, ale także doradztwo w zakresie korzystania przez przedsiębiorców z zielonej energii w ramach umów PPA. Pomagał między innymi spółce Signify z branży oświetleniowej przy podpisywaniu pierwszej w Polsce publicznie ogłoszonej umowy VPPA. 

Schneider Electric wspiera także projekt Gigaton firmy Walmart, którego ogólnym celem jest redukcja w globalnym łańcuchu dostaw emisji 1 mld ton metrycznych gazów cieplarnianych do 2030 roku. Jednym z elementów programu jest inicjatywa Gigaton PPA (GPPA), która ma przyspieszyć wdrażanie energii odnawialnej wśród dostawców Walmartu dzięki umowom PPA.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.