
Duży pożar autobusów wodorowych we Francji
W zajezdni autobusowej we Francji doszło do groźnego pożaru, który zniszczył siedem autobusów wodorowych marki Van Hool.
W zajezdni autobusowej we Francji doszło do groźnego pożaru, który zniszczył siedem autobusów wodorowych marki Van Hool.
Ogromne pieniądze z Funduszu Innowacyjnego przeznaczyła Komisja Europejska na rozwój technologii o zerowym zużyciu energii netto, produkcję ogniw do pojazdów elektrycznych i odnawialny wodór. Środki rozdysponowane zostaną w ramach Funduszu Innowacyjnego...
Kolejne ogromne środki z Funduszu Modernizacyjnego wesprą inwestycje w odnawialny wodór w ramach programu opracowanego przez NFOŚiGW. Obecnie można zgłaszać uwagi do projektu programu.
Zakład elektrolizy zasilanej z OZE należący do Polsatu Plus i Grupy ZE PAK rozpoczął pracę. To oznacza, że kooperanci mają już pełen łańcuch wartości gospodarki zielonego wodoru.
Nowe przepisy określające zasady funkcjonowania krajowego rynku wodoru zostały podpisane przez prezydenta.
Niemcy zrezygnowały z planów przeznaczenia 350 mln euro uzyskanej dotacji na projekty wodorowe.
Ile kosztuje jazda autobusem na wodór i jak ten koszt wypada w porównaniu do kosztu eksploatacji autobusu elektrycznego? Sprawdziliśmy, jak wygląda to w pierwszym polskim mieście, które już eksploatuje oba typy autobusów.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyróżniło projekt wodorowy realizowany przez Dolnośląską Dolinę Wodorową. Produkcja wodoru w ramach tej inicjatywy ma osiągnąć niemal 50 tys. ton rocznie.
Dofinansowanie na inwestycje w technologie wodorowe będzie pochodzić ze środków KPO. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada nabór wniosków w trybie konkursowym.
Producent zielonego wodoru zapowiada pilotażowy projekt wtrysku tlenu uwalnianego w procesie elektrolizy do wód morskich. Testy natleniania wody mają trwać 6 lat.
Producent rowerów wodorowych planuje przenieść produkcję do Polski. W przyszłości chce się skupić na produkcji wodorowych rowerów cargo oraz pojazdów zasilanych wodorem dla firm kurierskich.
26 listopada o godz. 9.30 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie rozpocznie się IV edycja hydrogenconference.pl. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: W jakich obszarach gospodarki warto stosować wodór?
Niemiecki RWE zamierza zbudować elektrolizer, który przyczyniłby się do integracji lądowego systemu energetycznego z morską farmą wiatrową. Koncern uzyskał pozwolenie na budowę i ocenę oddziaływania na środowisko dla projektu.
Duńska spółka European Energy wybuduje zakład produkcji zielonego metanolu. Projekt dofinansuje Komisja Europejska. Podpisanie umowy zaplanowano na początek przyszłego roku.
Nel Hydrogen Electrolyser, spółka zależna norweskiej firmy Nel, otrzymała z unijnego Funduszu Innowacyjnego dotację na uprzemysłowienie nowej generacji elektrolizerów ciśnieniowych.