Santander wprowadza kredyt z dotacją z programu Czyste Powietrze

Santander wprowadza kredyt z dotacją z programu Czyste Powietrze
Santander Consumer Bank

Nowi i obecni klienci Santander Consumer Banku mogą skorzystać z kredytu Czyste Powietrze w wysokości od 10 tys. do 100 tys. zł – z dopłatą do 37 tys. z rządowego programu. 

Santander Consumer Bank jest jedną z największych instytucji bankowych, które dołączyły do grupy banków oferujących wsparcie kredytowe dla uczestników programu Czyste Powietrze. Do tej pory z takiej możliwości mogli korzystać klienci Alior Banku, Banku Ochrony Środowiska, BNP Paribas, Credit Agricole, Banku Polskiej Spółdzielczości SA oraz kilkudziesięciu banków spółdzielczych.

Teraz nowi i obecni klienci Santander Consumer Banku mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy Czyste Powietrze w wysokości od 10 tys. zł. do 100 tys. zł z dopłatą w wysokości do 37 tys.

REKLAMA

Z kredytu z dofinansowaniem może skorzystać osoba, która jest zainteresowana jednym z rozwiązań wspieranych przez program Czyste Powietrze (ociepleniem domów z wymianą okien i drzwi, mikroinstalacją fotowoltaiczną, instalacją centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej bądź wymianą starego źródła ciepła na ekologiczne) oraz spełnia wymogi programu – m.in. jest właścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w nim lokalu mieszkalnego z odrębną księgą wieczystą.

Kredyt na pompy ciepła

W jaki sposób uzyskać kredyt na te rozwiązania? – Należy udać się do oddziału Santander Consumer Banku i złożyć wniosek o kredyt gotówkowy Czyste Powietrze z dotacją. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej klient wypełnia i wysyła wniosek o dopłatę z programu z pomocą pracownika banku mówi Magdalena Grzelak, kierownik Zespołu Komunikacji Wewnętrznej i Public Relations w Santander Consumer Banku. 

REKLAMA

Po otrzymaniu akceptacji pieniądze z kredytu mają trafiać na rachunek klienta, który zyska 18 miesięcy (liczonych od czasu złożenia wniosku o dopłatę) na realizację swojej inwestycji.

Kwota dotacji zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału kredytu po zakończeniu przedsięwzięcia i rozliczeniu dotacji na podstawie faktur z właściwym wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Do tej pory w ramach programu złożono 427 409 wniosków o dofinansowanie, a największym zainteresowaniem wnioskodawców cieszyły się dotychczas kotły gazowe kondensacyjne (42,7% wniosków), kotły na biomasę (20,79%), kotły węglowe (15,27% wniosków) – wycofane z możliwości uzyskania dotacji od stycznia 2022 r. – a także powietrzne pompy ciepła (15,5% wniosków), pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody (3,5% wniosków), systemy ogrzewania elektrycznego (1,65% wniosków), kotły olejowe (0,4%) oraz węzły cieplne (0,29% wniosków).

Wnioski o dotacje w programie Czyste Powietrze można składać także z pominięciem ścieżki bankowej, kontaktując się bezpośrednio z jednym z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. 

Katarzyna Bielińska

katarzyna.bielinska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.