Kandydaci polskich partii do europarlamentu przeciwko polityce proklimatycznej

Kandydaci polskich partii do europarlamentu przeciwko polityce proklimatycznej
bob, flickr cc-by

{więcej}W kwestionariuszu na temat polityki energetycznej i klimatycznej, na który powołuje się portal natemat.pl, znajdziemy stanowiska kandydatów poszczególnych partii politycznych, którzy rywalizowali o mandaty w Parlamencie Europejskim. 

Kandydaci partii politycznych ubiegających się o mandaty do europarlamentu w kwestionariuszu przygotowanym przez portal mamprawowiedziec.pl ustosunkowali się m.in. do propozycji Komisji Europejskiej dotyczących nowego pakietu klimatycznego po roku 2020. 

Wśród celów proponowanych przez Komisję Europejską w tym zakresie jest m.in. wyznaczenie na 2030 r. wiążącego dla wszystkich krajów Wspólnoty celu redukcji emisji CO2 o 40%, a także celu zwiększenia udziału zielonej energii w unijnym miksie energetycznym do 27%. Jednak w przeciwieństwie do celu w zakresie emisji CO2, cel w zakresie OZE miałby być obligatoryjny tylko na poziomie UE, ale już nie na poziomach krajowych. 

REKLAMA

W kwestionariuszu, na który powołuje się natemat.pl, znajdziemy odpowiedzi polskich polityków dotyczące także backloadingu, a więc przeforsowanej przez Brukselę propozycji zawieszenia handlu dużej ilości praw do emsiji CO2 w celu podniesienia ich ceny. 

REKLAMA

Zarówno w kwestii zwiększenia celu ograniczenia emisji CO2, udziału OZE w miksie energetycznym UE jak i w kwestii backloadingu polscy politycy okazują się w zdecydowanej większości przeciwnikami proklimatycznej strategii UE. Poniżej przedstawiamy ich stanowiska w w/w kwestiach:


źródło: natemat.pl

gramwzielone.pl / natemat.pl