Kiedy ustawa o OZE trafi w końcu do Sejmu?

Kiedy ustawa o OZE trafi w końcu do Sejmu?
Foto: Gramwzielone.pl (c)

{więcej}W najbliższym czasie projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii ma w końcu realne szanse na skierowanie do prac parlamentarnych. Zatrzymać może go jeszcze rządowy spór o notyfikację pomocy publicznej – informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl

Do kancelarii premiera trafiła prośba Ministerstwa Gospodarki o jak najszybsze skierowanie projektu ustawy o OZE do Sejmu. Projekt, dwukrotnie przyjęty przez rząd i zaakceptowany przez UOKiK czeka na decyzję szefa Rządowego Centrum Legislacji (RCL).

Jak tłumaczył w czwartek na konferencji NEUF wiceminister gospodarki Jerzy Witold Pietrewicz, decyzja leży teraz w gestii RCL, które zajmuje się już wyłącznie legislacyjną stroną projektu. Wszystkie merytoryczne elementy nie powinny się zmienić do rozpoczęcia prac w Sejmie.

REKLAMA
REKLAMA

Przypomnijmy, że 11 czerwca rząd ostatecznie przyjął projekt ustawy o OZE ze zmianami wynikającymi z sugestii UOKiK (zmiany opisywaliśmy w Obserwatorze Legislacji Energetycznej 12 czerwca), dzięki którym rząd nie będzie wcześniej notyfikował Komisji Europejskiej aukcyjnego systemu wsparcia.

Jednak zdaniem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju decyzja rządu o nie zgłaszaniu projektu ustawy o OZE do notyfikacji Komisji Europejskiej była błędem.

O tym dlaczego pomoc dla odnawialnych źródeł energii może być niezgodna z unijnym prawem przeczytasz w dalszej części artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

Bartłomiej Derski, Obserwator Legislacji Energetycznej, WysokieNapiecie.pl