REKLAMA
 
REKLAMA

Pagra wykona hybrydowy projekt OZE dla wielkopolskiej gminy

Pagra wykona hybrydowy projekt OZE dla wielkopolskiej gminy
fot. Pagra

Spółka specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych dla biznesu i jednostek samorządu terytorialnego zbuduje instalacje PV w połączeniu z pompą ciepła dla Nowych Skalmierzyc. Tylko od początku tego roku Pagra podpisała kontrakty na ponad 12 mln zł.

Umowa Pagry z gminą Nowe Skalmierzyce opiewa na 2,7 mln zł netto. Spółka wykona w ramach kontraktu osiem instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 446 kWp. Do tego zamontuje wysokotemperaturową pompę ciepła o mocy 120 kW.

Od początku roku Pagra podpisała umowy o wartości 12,1 mln. Jest to wzrost o około 130 proc. w stosunku do przychodów z całego poprzedniego roku. Plan rok 2023 rok zakłada podpisanie umów o wartości około 35–40 mln.

REKLAMA

Poprzedni rok poświęciliśmy na zbudowanie wykwalifikowanego zespołu oraz zapewnienie mu odpowiednich narzędzi, umożliwiających realizację naszego długoterminowego celu, jakim jest osiągnięcie przychodów na poziomie 75–80 mln zł w 2025 roku – mówi Kornel Dybul, prezes spółki Pagra.

Projekty dla biznesu i samorządów

Pagra to polska firma fotowoltaiczna specjalizująca się w projektach dla przedsiębiorstw i samorządów w modelu ESCO. Rozwija także wielkoskalowe projekty solarne. Do końca 2025 roku zamierza zbudować własny portfel kilkuset MW farm fotowoltaicznych.

Model ESCO zakłada pełne wdrażanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej przez specjalistyczne firmy. Dzięki temu klient nie musi angażować na początku własnych zasobów finansowych i kadrowych.

REKLAMA

Wraz z koniecznością transformacji energetycznej i kryzysem energetycznym zmieniają się przepisy prawne, które mają zachęcać konsumentów do inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Doskonałym tego przykładem są Specjalne Strefy Ekonomiczne, które w ostatnim czasie są w ten sposób zachęcane do inwestycji w farmy fotowoltaiczne w celu zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach potencjalnych inwestorów. Powyższe czynniki napędzają rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, który, pamiętajmy należy do jednych z najwyższych w Europie – podkreśla Kornel Dybul.

Według najnowszych prognoz na koniec 2022 roku łączna moc instalacji PV W Polsce przekroczy 12 GW. Do 2030 roku ma rosnąć średnio o 2 GW rocznie.

Kontrakt z dostawcą

We wrześniu ubiegłego roku Pagra podpisała umowę ze spółką BeeIN na dostawy japońskich paneli fotowoltaicznych Leapton oraz panele DAH Solar w technologii Full Screen.

Kontrakt przewiduje także wspólną realizację projektów w formule ESCO dla samorządów i biznesu. Więcej na ten temat w artykule: BeeIN i Pagra dostarczą fotowoltaikę dla samorządów i biznesu.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA