Wkrótce 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER
37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER odbędzie się już 13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.
Wstęp do dwudniowej dyskusji o trendach sektora energetycznego w Polsce stanowić będzie debata na temat bezpiecznej i czystej energii dla Polski w ujęciu makro. Eksperci porozmawiają m.in. na temat filarów transformacji energetycznej i Polityce Energetycznej Polski do 2040 r., wpływie wojny w Ukrainie na kształt procesów transformacyjnych w Polsce na tle Europy, efektywności energetycznej w dobie kryzysu oraz ochronie infrastruktury krytycznej.
Następnie przeanalizowane zostaną zagadnienia dotyczące przygotowania infrastruktury energetycznej pod rozwój OZE oraz przyszłości Karty Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych polskiej energetyki.
Prelegenci zastanowią się w jaki sposób pobudzić proces digitalizacji w energetyce. Rozważone zostaną takie kwestie jak m.in.: transformacja a nowe technologie, rozwój digitalizacji a ograniczanie emisji, bariery w digitalizacji energetyki i zmiany strukturalne w sektorze energetyczno-gazowym. Podczas bloku poświęconego perspektywom i barierom rozwoju w OZE zgłębione zostaną tematy związane z OZE jako kluczowym elementem miksu energetycznego, liberalizacją ustawy 10h, digitalizacją sektora OZE, sposobami zagospodarowania nadwyżek z energii OZE oraz wykorzystaniem zielonego wodoru i biometanu w ciepłownictwie i transporcie.
Dzień drugi Konferencji otwarty zostanie debatą na temat efektywnego finansowania transformacji energetycznej. Prelegenci skomentują m.in. inwestycje w OZE i ich finansowanie, perspektywę mrożenia cen energii i podatków od nadzwyczajnych zysków, bankowalne projekty energetyczne oraz niezbędne reformy systemu finansowania projektów dekarboniacyjnych.
Przedmiotem kolejnej dyskusji będzie wpływ ESG na dążenie do zrównoważonego miksu energetycznego Polski – ESG jako kluczowy element transformacji sektora energetycznego, audytowalność danych niefinansowych, gospodarka w obiegu zamkniętym, nowe pomysły na rozwój polskiego przemysłu i gospodarki. Nie zabraknie rozmów w zakresie realizacji planów stworzenia sektora energetyki jądrowej w Polsce, a także potencjału energii z odpadów: biogazu i biometanu.
EuroPOWER i OZE POWER to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.
Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.
artykuł sponsorowany