REKLAMA
 
REKLAMA

Porsche otworzyło pierwszy Charging Lounge

Porsche otworzyło pierwszy Charging Lounge
Fot. Porsche

W Niemczech otwarto pilotażową stację ładowania aut elektrycznych Porsche. Znajduje się w miejscowości Bingen nad Renem, dwie minuty jazdy od węzła autostradowego A60/A61. Porsche Charging Lounge to przestrzeń, w której można szybko naładować samochód i odpocząć.

Porsche Charging Lounge oferuje sześć stacji szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 300 kW i cztery punkty ładowania prądem zmiennym o mocy 22 kW. Za pomocą wydajnych ładowarek wyprodukowanych przez Alpitronic, południowotyrolskiego specjalistę ds. elektroniki, można naładować wszystkie elektryczne i hybrydowe modele Porsche energią z certyfikowanych źródeł odnawialnych.

Stacje szybkiego ładowania zapewniają obecnie maksymalnie 300 kW, ale przewidziano możliwość modernizacji, aby oferowały ładowanie z jeszcze wyższą prędkością. Na początku przyszłego roku powinno być możliwe osiągnięcie mocy 400 kW na punkt ładowania.

REKLAMA

Naładowanie samochodu to tylko jedna z funkcji nowo powstałej przestrzeni. Aby uprzyjemnić wizytę, w części wypoczynkowej oferowany jest duży wybór napojów bezalkoholowych i przekąsek. Płatności można dokonywać za pomocą kart debetowych i kredytowych, a także Apple Pay lub Google Pay. Dostępna jest wydajna sieć WiFi oraz media cyfrowe i analogowe. W obiekcie znajdują się nowoczesne urządzenia sanitarne. Przed inteligentnym lustrem kierowca może wykonać trening, aby rozruszać się przed dalszą podróżą. Można tu również wybrać interaktywne treści Porsche.

Pierwszy na świecie Porsche Charging Lounge chłodzi i ogrzewa pompa ciepła, która działa bez potrzeby użycia paliw kopalnych. Część energii elektrycznej dostarcza system ogniw fotowoltaicznych umieszczony na dachu. Cyfrowe zarządzanie budynkiem optymalizuje zużycie energii, na przykład automatycznie przyciemniając oświetlenie, gdy na stacji nikogo nie ma.

REKLAMA

Kolejne tego typu stacje ładowania Porsche są planowane wzdłuż ruchliwych tras o dużym natężeniu ruchu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.  Będą otwarte 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Ich zaletą ma być wysoka wydajność ładowania, komfortowa atmosfera i przyjazny sposób rozliczanie kosztów ładowania. Stacje szybkiego ładowania Porsche to kolejny krok, który producent poczynił w ostatnich latach, aby przyspieszyć przejście na samochody elektryczne.

Szybsze i wygodniejsze ładowanie? Porsche Charging Service także w Polsce

Od kwietnia br. także w Polsce Porsche ułatwia ładowanie aut elektrycznych. Usługa Porsche Charging Service zapewnia dostęp do stacji różnych dostawców, a użytkownicy modeli elektrycznych mają do dyspozycji punkty zlokalizowane u partnerów Porsche Destination Charging oraz ultraszybkie ładowarki Porsche Turbo Charger dostępne u każdego z krajowych dealerów.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA