Zwycięzcy Polskiej Ligi Energii Odnawialnej

Najlepsi „gracze” Polskiej Ligi OZE – 18 miast i gmin – zostali nagrodzeni podczas I Forum OZE pn. „Odnawialne źródła i poszanowanie energii w gminach – teoria i praktyka” w {więcej}Krakowie.

Na podium stanęli zwycięzcy ligi słonecznej oraz biomasowej wyłonieni w 3 kategoriach zależnych od liczby mieszkańców: „Małe miasta” (10 – 4 999. mieszkańców), „Średnie miasta” (5 tys. – 49 999 mieszkańców) oraz „Duże miasta” (od 50 tys. mieszkańców).

3. miejsce – Łódź/Bielsko Biała

Nagrodzone miasta otrzymały dyplomy i szklane trofea, a zdobywcy złotych medali dodatkowo zaproszenie do bezpłatnego udziału w podróży studyjnej do Allendorf, głównej siedziby firmy Viessmann, gdzie będą mogli zapoznać się między innymi z produkcją kotłów wiszących, stojących kotłów olejowych i gazowych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, palników oraz regulatorów elektronicznych.

Rusza II edycja Polskiej Ligi OZE

Z dniem 1 września rozpoczął się drugi sezon Polskiej Ligi Mistrzów OZE – zapraszamy zatem do zgłaszania kolejnych miast i gmin oraz działających instalacji wykorzystujących energię słońca i biomasy. Czytaj więcej…

O Lidze OZE

LIGA MISTRZÓW ENERGII ODNAWIALNEJ zrzesza europejskie miasta, miasteczka i wsie korzystające z odnawialnych źródeł energii. Konkurują one ze sobą na poziomie krajowym i europejskim w dwóch kategoriach: wykorzystania energii słońca i biomasy. Liga została stworzona w ramach projektu współfinansowanego z programu Komisji Europejskiej – Inteligentna Energia dla Europy. W Czechach, Francji i Niemczech Ligi krajowe działają już od kilku lat, w Bułgarii, Polsce i na Węgrzech zostały utworzone w ubiegłym roku.

W maju tego roku w Dunkierce (Francja), podczas 6. Europejskiej Konferencji Miast Zrównoważonych, najlepsi „gracze” pierwszego sezonu Europejskiej Ligi Mistrzów Energii Odnawialnej zostali nagrodzeni. Na podium znalazły się także polskie miasta: Nowa Dęba zdobyła złoty medal w kategorii – od 5 tys. do 20 tys. mieszkańców, a Częstochowa zajęła trzecie miejsce w kategorii miast liczących ponad 100 tys. mieszkańców, otrzymując medal brązowy.