PGE Energia Odnawialna ma nowego prezesa

PGE Energia Odnawialna ma nowego prezesa
EGL press

Spółka Polskiej Grupy Energetycznej, której celem jest rozwój projektów z zakresu energii odnawialnej wybrała swojego prezesa. {więcej}

Wczoraj Rada Nadzorcza PGE Energia Odnawialna zdecydowała, że od dnia 16 kwietnia prezesem zarządu PGE EO zostanie Bogdan Pilch, który ostatnio pracował w GDF Suez Energia Polska, gdzie pełnił obowiązki wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. rozwoju biznesu. 

– Wybór został dokonany w wyniku przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego przez Radę Nadzorczą, zgodnie z Dobrymi praktykami stosowanymi w Spółce. Intencją Rady Nadzorczej był wybór kandydata o najwyższych kompetencjach i doświadczeniu zawodowym w obszarach zgodnych ze strategicznymi zadaniami Spółki – poinformowała Polska Grupa Energetyczna. 

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio funkcję prezesa PGE EO pełnił Jacek Podlewski, który został odwołany pod koniec stycznia br. Wcześniej PGE EO wycofała się z planów wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. 

Plany PGE EO w zakresie energetyki odnawialnej koncentrują się głównie na rozwoju energetyki wiatrowej zarówno w wydaniu lądowym jak i morskim. W pierwszym przypadku spółka do 2015 roku chce dysponować portfolio projektów o mocy 1 GW, a w przypadku offshore, PGE EO chce zbudować na Bałtyku w sumie do 3,5 GW farm wiatrowych. Spółka rozgląda się także za projektami farm wiatrowych za granicą, a w kraju realizuje także kilka projektów biogazowni. 

gr.