Lidl będzie sprzedawał energię. Tylko odnawialną

Lidl będzie sprzedawał energię. Tylko odnawialną
Fot. Lidl Strom

Lidl coraz mocniej wchodzi do branży energetycznej. Teraz we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych posiadających certyfikat TÜV.

Lidl montuje na dachach swoich sklepów instalacje fotowoltaiczne, z których energia częściowo zaspokoi energochłonną infrastrukturę sklepów niemieckiej sieci, a w niektórych miejscach posłuży również do ładowania samochodów elektrycznych, za pomocą stacji, które Lidl buduje na przysklepowych parkingach.

Teraz wywodząca się z Niemiec sieć sklepów zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, którą dostarczy niemiecki koncern energetyczny E.ON.

REKLAMA

Oferta „Lidl Strom” będzie dostępna w niemieckich sklepach Lidl od 3 lipca br., a klienci oprócz gwarancji zakupu wyłącznie zielonej energii dostaną gwarancję stałej ceny do 31 stycznia 2019 r.

REKLAMA

Cena zielonej energii oferowana w ramach oferty „Lidl Storm” ma być niższa od cen oferowanych przez lokalnych dostawców.

Wraz z przejściem na ofertę „Lidl Storm” Lidl zaoferuje swoim klientom vuochery na zakupy w swoich sklepach.

Lidl stawia czyste technologie również w Polsce. W pierwszych sklepach Lidla w naszym kraju klienci będą mieć możliwość bezpłatnego i szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsza z ładowarek zainstalowana została w Poznaniu, w 600. sklepie Lidla w Polsce, a trzy kolejne powstaną w sklepach w Warszawie – na ulicach Modlińskiej i Puławskiej, a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim.

Dodatkowo poznański sklep Lidla będzie zasilany energią z instalacji fotowoltaicznej i ogrzewany geotermią wspieraną rekuperacją.

red. gramwzielone.pl