W 2012 PGE wyda na OZE kilkaset milionów zł

W 2012 PGE wyda na OZE kilkaset milionów zł
WinWind

PGE podało szczegóły planów inwestycyjnych na ten rok. {więcej}

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na Wojciecha Ostrowskiego, wiceprezesa PGE, w tym roku Polska Grupa Energetyczna zainwestuje w sumie – głównie ze środków własnych – około 5 mld zł – więcej niż w roku ubiegłym i podobnie jak w roku 2010. 

REKLAMA

Wśród tegorocznych planów inwestycyjnych w zakresie energetyki odnawialnej – na którą PGE chce wydać w 2012 roku kilkaset milionów złotych – są m.in. działania mające na celu uruchomienie w trzecim kwartale farm wiatrowych Pelplin i Żuromin, których łączna moc to 108 MW. PGE ma też realizować projekty mające na celu budowę morskich farm wiatrowych, na których realizację spółka dostała kilka tygodni temu decyzje lokalizacyjne z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Resort wydał PGE pozwolenia na budowę w sumie 3450 MW farm wiatrowych na Bałtyku, jednak jak komentuje Ostrowski, realizacja całego, otrzymanego potencjału może okazać się niemożliwa m.in. ze względów środowiskowych. 

REKLAMA

W tym tygodniu PGE zapowiedziało także, że wróci do tematu debiutu giełdowego spółki PGE Energia Odnawialna, co uzależnia jednak od postępów w realiacji projektów morskich farm wiatrowych. Środki zebrane na Giełdzie Papierów Wartościowych miałyby pomóc w realizacji planów PGE właśnie w zakresie offshore.
gr