Marek Ryszka objął stanowisko p.o prezesa NFOŚiGW

Marek Ryszka objął stanowisko p.o prezesa NFOŚiGW
Fot. Ministerstwo Środowiska

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wręczył wczoraj Markowi Ryszce nominację na funkcję zastępcy prezesa zarządu NFOŚiGW i jednocześnie powierzył mu stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Funduszu do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Nominacja Marka Ryszki na stanowisko p.o. prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to efekt rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa NFOŚiGW przez Kazimierza Kujdę.

Marek Ryszka będzie pełnił funkcję prezesa zarządu NFOŚiGW do czasu wybrania nowego szefa tej instytucji.

REKLAMA

Wcześniej Marek Ryszka pracował od października 2017 roku na stanowisku prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej NFOŚiGW. Jest absolwentem Podyplomowego Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW i SGH, ponadto ukończył podyplomowe studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

REKLAMA

Nowy prezes Funduszu ma zostać wybrany po rozstrzygnięciu procedury konkursowej, którą przeprowadzi Ministerstwo Środowiska.

Wczoraj nominację na stanowisko wiceprezesa zarządu NFOŚiGW odebrała również Anna Mańk.

Obecnie zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej składa się z czterech osób: pełniącego obowiązki prezesa zarządu Marka Ryszki oraz zastępców prezesa Anny Mańk, Dominika Bąka i Artura Michalskiego.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.