
Ocean Winds skorzysta z terminala instalacyjnego w porcie Gdańsk
Terminal instalacyjny T5 w Gdańsku zostanie udostępniony na potrzeby Ocean Winds. To spółka rozwijająca na polskim Bałtyku morską farmę wiatrową BC-Wind.
Terminal instalacyjny T5 w Gdańsku zostanie udostępniony na potrzeby Ocean Winds. To spółka rozwijająca na polskim Bałtyku morską farmę wiatrową BC-Wind.
Nowoczesne obiekty portowe wchodzące w skład bazy operacyjno-serwisowej PGE mają być gotowe już w przyszłym roku. Baza posłuży do koordynacji działań serwisowych i logistycznych początkowo dla morskiej farmy Baltica 2.
PGE i Orsted, wspólnie rozwijające morską farmę wiatrową (MFW) Baltica 2, podpisały umowę na produkcję i dostawę dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów farmy. Będą one wytwarzane na Pomorzu.
Deweloperzy morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 podpisali umowę na produkcję i dostawę części dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów farmy. Będą one produkowane w Polsce.
Pod podjęciu ostatecznej decyzji inwestycyjnej dotyczącej morskiej farmy wiatrowej (MFW) Baltica 2 deweloperzy zmierzają do realizacji kolejnych etapów inwestycji. Teraz wybrali firmę, która będzie sprawować nadzór inwestorski nad morską częścią projektu.
Już za dwa lata ma powstać pierwsza morska farma wiatrowa, którą przygotowuje Polska Grupa Energetyczna. Łączna moc instalacji wyniesie aż 1,5 GW, co sprawi, że będzie to jedna z największych morskich farm wiatrowych na świecie. Na tym PGE nie chce jednak poprzestać...
PGE Baltica, spółka należąca do Grupy PGE, podpisała umowę na budowę nowoczesnej bazy operacyjno-serwisowej w Ustce. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla obsługi morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Prace mają ruszyć jeszcze tej wiosny, a ich zakończenie przewidziano na czwarty kwartał 2026 r.
Ambitne cele wyznaczone przez Polskę w obszarze morskiej energetyki wiatrowej to 6 GW mocy na Bałtyku do 2030 r. i aż 18 GW do 2040 r. Wpisują się one w unijną strategię osiągnięcia 317 GW mocy w tym sektorze do połowy stulecia...
Zaawansowany projekt rozwijany na polskim Bałtyku przez PGE i duński Orsted otrzymał pożyczkę od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. To kolejne finansowanie po ogłoszonej ostatnio ogromnej pożyczce od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Europejski Bank Inwestycyjny został kluczowym partnerem konsorcjum finansującego projekt morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Udzieli pożyczki stanowiącej część szerszego pakietu banku – o wartości 1,4 mld zł – dla morskich projektów PGE i Orsted.
Polska Grupa Energetyczna i duński Orsted podjęły ostateczną decyzję inwestycyjną (FID) dotyczącą projektu Baltica 2. Uruchomienie farmy wiatrowej ma nastąpić za 2,5 roku.
PGE Baltica uzyskała pozwolenie na budowę bazy operacyjno-serwisowej w Porcie Ustka. Prace powierzy polskiej firmie budowlanej.
Prezes spółki PGE Baltica zapowiedział, że rozwijana przez nią morska farma wiatrowa przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do etapu realizacji. Wiadomo, kiedy cała instalacja ma być przekazana do eksploatacji.
PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała o swoich planach dotyczących morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Jest coraz bliżej zamknięcia finansowania dla projektu rozwijanego w ramach tzw. pierwszej fazy offshore w Polsce. Jednocześnie konkretnie przygotowuje się na fazę drugą.
PGE Baltica rozpisała przetarg dotyczący zaplanowanej w Ustce bazy O&M dla morskich farm wiatrowych. Obejmuje on głównie budowę bazy i parkingu wraz z drogą dojazdową.