Ładowarki Ekoenergetyki na stacjach Orlenu. Nawet 100 kW

Ładowarki Ekoenergetyki na stacjach Orlenu. Nawet 100 kW
PKN Orlen

Na 27 stacjach PKN Orlen właściciele elektrycznych aut mogą skorzystać ze stacji szybkiego ładowania, które wyprodukowała i dostarczyła Ekoenergetyka-Polska.

Zainstalowane przez firmę z Zielonej Góry stacje szybkiego ładowania o mocy 50 kW i 100 kW obsługują wszystkie typy samochodów elektrycznych oferowane na rynku europejskim.

Zostały wyposażone w trzy złącza do ładowania – wtyczki CHAdeMO (do 50 kW) i CCS (z prądem stałym do 100 kW) oraz w złącze Typ 2 (z prądem przemiennym do 44 kW). Na razie każdy może za ich pomocą naładować pojazd za darmo, bez posiadania żadnej karty.

REKLAMA

Stacje szybkiego ładowania Ekoenergetyki zostały rozlokowane na stacjach Orlen głównie w południowej i zachodniej Polsce – m.in. w Katowicach, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Bytomiu, Częstochowie Krakowie, Zakopanem, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, a także na MOP-ach przy autostradach A2 i A4.

Orlen przeprowadził postępowanie w zakresie wyboru dostawców stacji ładowania, które miały stanąć na 150 stacjach paliw, jeszcze w 2018 roku. Postępowanie przetargowe obejmowało wybór dostawców stacji ładowania o mocy 50, 100 i 150 kW.

Ekoenergetyka-Polska jest jednym z trzech dostawców, którzy zdobyli kontrakty w tym postępowaniu.

Punkty ładowania PKN Orlen mają obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim i zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.

REKLAMA

Na stacjach grupy Orlen działają ponadto pierwsze punkty ładowania samochodów elektrycznych Tesla – na stacji w Kostomłotach, Katowicach i Ciechocinku, a także w Niemczech – w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii-Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii.

Ekoenergetyka-Polska jest krajowym liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat.

Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy prawie 45 MW.

Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji oraz Singapurze.

Jak wylicza zielonogórska firma, każdego dnia zainstalowane przez nią stacje ładowania w trakcie ponad 1100 cykli ładowań dostarczają do baterii pojazdów ponad 30 MWh energii elektrycznej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.