Stacje ładowania 300 kW w Radomiu

Stacje ładowania 300 kW w Radomiu
Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska realizuje kolejne zamówienia na stacje szybkiego ładowania. Zielonogórski producent dostarczy do Radomia jedne z najszybszych ładowarek w kraju.

Firma z Zielonej Góry dostarczy do Radomia dwie stacje szybkiego ładowania Core Charger F o mocy 300 kW każda. Urządzenia połączą się z autobusami za pomocą masztów Link One przeznaczonych do obsługi pantografów na dachu autobusów. Dodatkowo w szafkach przy maszcie będzie dostępny przewód z wtyczką typu plug-in Combo CCS type 2.

Ponadto na zajezdni radomskiego MPK przy ul. Wjazdowej 4 zostaną zainstalowane cztery mobilne stacje ładowania dwuwyjściowe Plug Charger FX o mocy 80 kW każda (2 x 40 kW) oraz dwie mobilne stacje ładowania jednowyjściowe Plug Charger R o mocy 40 kW.

REKLAMA

Infrastruktura, którą Ekoenergetyka instaluje w Radomiu, będzie wyposażona również w system monitoringu. W ten sposób operator otrzyma zdalny dostęp do parametrów urządzeń i przyspieszy to wszelkie prace serwisowe.

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania to jeden z elementów projektu transportowego, który realizuje Radom.

Prace montażowe infrastruktury ładowania zostały już przez nas przeprowadzone. Wraz z naszym partnerem Solaris Bus & Coach czekamy na podanie napięcia przez dostawcę energii, aby przejść do etapu uruchomienia i odbioru urządzeń – mówi wiceprezes zarządu Ekoenergetyki-Polska Maciej Wojeński.

REKLAMA

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 MW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Firma wyprodukowała ostatnio m.in. mobilną stację ładowania o mocy aż 1,2 MW, która trafi do Holandii.

Mega Charger X 1200 to nowy produkt firmy Ekoenergetyka-Polska, który opiera się na koncepcji centralnej stacji ładowania dużej mocy dla autobusów elektrycznych. Jest to wielowyjściowe urządzenie, którego moc można podzielić w zależności od potrzeb i dostarczyć ją do pojazdów za pomocą różnego rodzaju satelitek (ang. dispenser) z wtyczkami typu plug-in CCS Combo 2. Cała stacja jest zamknięta w kontenerze, co ułatwia transport.

Do kontenera zostanie podłączonych 20 satelitek Point Zero z wtyczką CCS Combo 2, które będą zasilać elektryczne autobusy marki Ebusco z mocą 60 kW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.