REKLAMA
 
REKLAMA

Elocity zaoferuje dzierżawę stacji ładowania

Elocity zaoferuje dzierżawę stacji ładowania
fot. Elocity

Firmy wprowadzające samochody elektryczne do swojej floty często decydują się na budowę własnej infrastruktury ładowania pojazdów. Spółka Elocity ma dla nich alternatywną ofertę – wydzierżawienie stacji ładowania.

Propozycja Elocity pozwoli przedsiębiorcom korzystającym z pojazdów elektrycznych (EV) w swojej działalności ograniczyć nakłady inwestycyjne.

Dla wielu firm optymalnym rozwiązaniem, zamiast zakupu urządzeń, jest dzierżawa stacji. Jest to model podobny do dobrze znanego przedsiębiorcom modelu wynajmu długoterminowego aut – mówi Agnieszka Nocuń, CFO Elocity.

REKLAMA

Jak zaznacza ekspertka, oprócz kwestii finansowych dzierżawa ma też inne atuty.

– Argumentem dla wielu naszych klientów są również spokój i bezpieczeństwo. Czynsz dzierżawny za stacje obejmuje bowiem licencję na system do zarządzania infrastrukturą ładowania, umożliwia rozliczanie ładowań służbowych pracowników, ale zawiera także ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową – wylicza Nocuń.

Obsługa infrastruktury ładowania

Dzierżawa stacji ładowania to jedna z propozycji Elocity dla właścicieli flot EV. Inne obejmują dobór i dostarczenie stacji (w modelu zakupu lub dzierżawy), ale także audyty energetyczne, projektowanie instalacji, dostarczenie systemu do zarządzania i utrzymania infrastruktury oraz helpdesk dla użytkowników.

REKLAMA

Usługę dzierżawy stacji ładowania spółka kieruje nie tylko do menedżerów flot firmowych. Jak informuje, ma na swoim koncie także udane wdrożenia realizowane we współpracy z innymi firmami z branży CFM (Car Fleet Management, zarządzanie flotą pojazdów).

Realizujemy projekty z takimi firmami jak LeasePlan czy ALD Automotive. Dobrym przykładem jest pionierskie wdrożenie dla jednego z naszych klientów, w ramach którego w ciągu trzech miesięcy zainstalowaliśmy 40 stacji ładowania w domach pracowników. Projekt oparliśmy właśnie na modelu dzierżawy infrastruktury ładowania – opowiada Agnieszka Nocuń.

Przedstawicielka Elocity dodaje, że według firmy ten trend będzie jednym z dominujących na rynku elektromobilności.

Niedawno spółka informowała o opracowaniu autorskiego modelu rozliczeń z pracownikami, którzy korzystają z domowych przyłączy do ładowania służbowych elektryków. Więcej na ten temat w artykule: Jak rozliczyć ładowanie służbowych elektryków w domach pracowników?.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Patronaty medialne