REKLAMA
 
REKLAMA

Viessmann rozszerza swoją ofertę o ładowarki do elektryków

Viessmann rozszerza swoją ofertę o ładowarki do elektryków
fot. Viessmann

Niemiecki Viessmann wprowadza do swojej oferty ładowarkę dla pojazdów z napędem elektrycznym (EV). Urządzenie jest zintegrowane z długim przewodem i wtyczką umożliwiającą naładowanie większości pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku.

Ładowarka Viessmanna ma maksymalną moc wyjściową 3,7/11 kW (1/3 fazy) i naładuje większość EV, które umożliwiają dostarczanie prądu AC za pośrednictwem złącza type 2. Dzięki długości kabla wynoszącej 7,5 m (można go zawiesić na specjalnym uchwycie) użytkownik może bez problemu podłączyć wtyczkę z obu stron pojazdu bez konieczności zaparkowania odpowiednią stroną względem ładowarki.

Element większej układanki

Wymiary Wallboxa to  259 x 220 x 475 mm. Jest on zintegrowany z czytnikiem kart RFID, który umożliwia autentyfikację i autoryzację zewnętrznych użytkowników za pomocą urządzenia mobilnego. O statusie ładowania użytkownika poinformują kolorowe diody na urządzeniu lub aplikacja mobilna. Wallbox jest zintegrowany z zabezpieczeniem przed prądem zwarciowym (DC), a także z licznikiem spełniającym wymagania dyrektywy MID, co może być szczególnie istotne w momencie rozliczania zewnętrznych użytkowników za wykorzystaną energię elektryczną.

REKLAMA

Jak podaje Viessmann, rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych jest uzupełnieniem jego szerokiej oferty z zakresu nowoczesnych rozwiązań energetycznych, takich jak panele PV Vitovolt, system magazynowania energii elektrycznej Vitocharge VX3 czy pompa ciepła Vitocal 200-SI.

REKLAMA

W ramach integracji Wallbox może zostać skomunikowany z domowym system zarządzania energią za pośrednictwem platformy Viessmann One Base, której funkcja Green Charging umożliwia ładowanie wyłącznie energią słoneczną, czyniąc podróżowanie elektrykiem prawdziwie zeroemisyjnym. Jest również opcja, aby zintegrować energię z PV oraz energię z sieci w tzw. trybie mieszanym.

Viessmann podaje także, że jego ładowarka ma inteligentne rozwiązania pozwalające na bezpieczne ładowanie pojazdu bez możliwości przeciążenia sieci. Funkcja Energy Management sprawdzi maksymalną dostępną moc przyłącza domowego i dostosowuje moc ładowania elektryka do poboru innych urządzeń, których zasilanie jest priorytetowe. Pozwala to unikać przeciążeń i tzw. black-outów.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA