Zagraniczny kontrakt producenta brykieciarek dzięki projektowi GreenEvo

Zagraniczny kontrakt producenta brykieciarek dzięki projektowi GreenEvo
Aunt Owwe, flickr cc-by-2.0
{więcej}Polski producent maszyn do brykietowania biomasy podpisał kontrakty na dostawę swoich linii produkcyjnych do Mołdawii. W krótce mogą pojawić się kolejne zlecenia z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. 

Poniżej prezentujemy komunikat Ministerstwa Środowiska:

REKLAMA

Dzięki misji handlowej w ramach projektu GreenEvo, w Ryszkach w Mołdawii firma Asket przekazała do eksploatacji pierwsze pięć linii technologicznych Biomasser partnerom z tego kraju. Rozwiązanie wspomoże redukcję emisji gazów cieplarnianych w Mołdawii oraz będzie stymulować promocję odnawialnych źródeł energii na tamtejszym rynku.

REKLAMA

Biomasser to mobilne maszyny do produkcji ekologicznego brykietu ze słomy isiana. Wyjątkowość rozwiązania polega na możliwości jego zastosowania w dowolnym miejscu oraz przemieszczania urządzenia w razie potrzeby. Technologia Asket została nagrodzona w I edycji GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Umożliwiło to firmie promocję swojego rozwiązania na rynkach międzynarodowych. Każda tego typu transakcja to dołożenie polskiej cegiełki do budowy globalnej gospodarki niskoemisyjnej. Cieszę się, że udowadniamy, że jesteśmy zdolni do innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Nawiązanie współpracy w tym przypadku było wynikiem udziału Asket w projekcie Ministerstwa Środowiska – GreenEvo i jestem przekonany, że ten projekt wygeneruje w niedalekiej przyszłości jeszcze wiele podobnych transakcji z korzyścią dla polskich firm w nim uczestniczących, jak też ich zagranicznych partnerów – mówiMarcin Korolec, Minister Środowiska. 

BrykieciarkiBiomasser są już z powodzeniem wykorzystywane w Tanzanii, w ramach projektu „KeepMwanga Green”. Ma on na celu ograniczenie wycinki drzew wykorzystywanych jako paliwo. Dzięki Biomasser drewno zastępuje się brykietem produkowanymi z lokalnych traw.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, polskimi rozwiązaniami są zainteresowani przedstawiciele rządów i biznesu m.in. z Mołdawii, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Rumunii. 
źródło: Ministerstwo Środowiska