Pod Warszawą powstaje modelowy dom zeroenergetyczny

Pod Warszawą powstaje modelowy dom zeroenergetyczny
materiał inwestora

{więcej}Czy jest możliwe zbudowanie domu o charakterystyce zakładającej zmniejszenie zapotrzebowania na energię i pozyskiwanie jej w całości z dostępnych na miejscu źródeł odnawialnych? Czy możliwe jest utrzymanie całorocznego bilansu energetycznego na poziomie 0 lub 0+? Ile to kosztuje i jakie technologie obecne na polskim rynku pozwalają na stworzenie takiego systemu w domu jednorodzinnym?
 
Na te pytania i wiele innych odpowie budynek ZEROENERGETYCZNY GREEN POWER, którego misją jest zjednoczenie w idei domu ZEROENERGETYCZNEGO, zarówno firm, dostawców technologii do ciepłych energooszczędnych domów, jak i inwestorów, którzy coraz częściej sięgają po te rozwiązania.
 
Innowacyjna technologia prostych form
 
GREEN POWER to sposób na zmniejszenie zużycia energii w budynku poprzez zastosowanie energooszczędnych materiałów konstrukcyjnych i wysokowydajnych instalacji produkujących energię na jego potrzeby.
 
Budynek GREEN POWER zostanie wybudowany z materiałów budowlanych ogólnie dostępnych, ale zdefiniowanych w formule domu energooszczędnego (20 kWh/m2/rok). Konstrukcja budynku zostanie postawiona na specjalnej płycie nośnej żelbetowej o współczynniku U=0,07 Wm2K. Modernistyczna bryła domu została podzielona na dwie osobne, niezależne energetycznie konstrukcje. Jedna wykonana z ceramiki, a druga w konstrukcji stalowej.
 
Budynek GREEN POWER zostanie wyposażony w wiele innowacyjnych urządzeń, dedykowanych do produkcji energii na potrzeby gospodarstwa domowego. Jednym z nich będzie wiatrak z turbiną, ustawiony na 8-metrowym maszcie i produkujący prąd na potrzeby c.w.u., system diodowy oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, zasilany przez panele fotowoltaiczne oraz system zarządzania energią w budynku.  Zobaczymy też rozwiązania z zastosowaniem pompy ciepła oraz specjalnych, po raz pierwszy stosowanych, sond promieniowych. System grzewczy budynku opiera się na innowacyjnych panelach sufitowych. Te i bardzo wiele innych ciekawych rozwiązań będzie można zobaczyć w trakcie budowy domu ZEROENERGETYCZNEGO GREEN POWER. 

materiał prasowy

REKLAMA
REKLAMA