Saule Technologies już przyjmuje zamówienia na solarne carporty

Saule Technologies już przyjmuje zamówienia na solarne carporty
Saule Technologies

Saule Technologies rozpoczęło przyjmowanie zamówień na solarny carport, który ma produkować energię na razie z wykorzystaniem standardowych modułów fotowoltaicznych, a docelowo z modułów perowskitowych. Carport jest dostępny w dwóch wersjach – on-grid oraz off-grid.

Prototyp solarnego caportu firma Olgi Malinkiewicz prezentowała po raz pierwszy kilka tygodni temu podczas Kongresu Nowej Mobilności w Lublinie. 

Informowano wówczas, ze projekt solarnego carportu będzie wdrażany w dwóch etapach. W pierwszym etapie solarny system parkingowy nie zostanie wyposażony jeszcze w panele perowskitowe i ma bazować na 12 tradycyjnych modułach fotowoltaicznych o łącznej, nominalnej mocy 3,36 kW, co daje 280 W na moduł.

REKLAMA

W drugim etapie, gdy Saule Technologies rozpocznie już produkcję swoich ogniw fotowoltaicznych z perowskitu, koncepcja solarnego carportu ma zostać uzupełniona o rozwijane z czterech stron, elastyczne panele stanowiące dodatkowe źródło energii, które dodatkowo będą mogły spełniać funkcję powierzchni  reklamowych.

Koncepcja Suale Technologies zakłada wykorzystanie w tym celu paneli perowskitowych o łącznej powierzchni 30 m2, które przy założonej sprawności 16 proc. mają wytwarzać w skali roku dodatkowo przeciętnie 2,6 MWh energii elektrycznej.

Prognoza produkcji energii z poszczególnych, fotowoltaicznych ścian carportu (w kWh): ściana frontowa (południowa) – kolor niebieski, ściana tylna (północna) – kolor fioletowy, ściana zachodnia – kolor czerwony, ściana wschodnia – kolor zielony, całkowity uzysk energii – kolor czarny. 

REKLAMA

Teraz Saule informuje o uruchomieniu procesu przyjmowania zamówień – zarówno na wersję zasilaną dodatkowo z sieci jak i wersję off-grid – mającą wykorzystywać baterie typu LTO oraz żelowe – w obu przypadkach cena carportu off-gridowego ma być zbliżona.

Saule Technologies

Jak ustaliliśmy, na razie oferowana będzie wersja ze standardowymi modułami krzemowymi, a wprowadzenie wersji „perowskitowej” planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku. 

Jak mówi w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl Michal Stodolny z Saule Technologies, cała konstrukcja jest produkowana w Pruszkowie, a zamówienia mają  być realizowane w czasie do 6 tygodni.

Saule nie ujawnia ceny swojego produktu. Jak informuje przedstawiciel firmy, cena będzie ustalana indywidualnie.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.