SIG wybuduje kolejne farmy PV w systemie aukcyjnym

SIG wybuduje kolejne farmy PV w systemie aukcyjnym
Sun Investment Group

Sun Investment Group to obecnie jeden z najaktywniejszych deweloperów elektrowni fotowoltaicznych na polskim rynku. Wywodzącego się z Litwy inwestora nie zabrakło w gronie beneficjentów ostatnich aukcji dla OZE.  

Litewska firma skupia się na inwestycjach w projekty farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy do 1 MW, z których energię oferowano z powodzeniem w dotychczasowych aukcjach.

W ten sposób Sun Investment Group zyskiwał dla swoich projektów 15-letnie gwarancje sprzedaży energii po cenach zaoferowanych w aukcjach i mających dodatkowo podlegać co roku indeksacji o inflację.

REKLAMA

Spółka ma już na koncie uruchomienie elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 84 MW, co czyni wywodzącą się z Litwy firmę jednym z największych beneficjentów systemu aukcyjnego.

Cześć uruchomionych w naszym kraju farm fotowoltaicznych – łącznie 42,37 MW – Litwini sprzedali w ubiegłym roku szkockiemu funduszowi inwestycyjnemu Aberdeen Standard Investments w ramach jednej z największych transakcji w dotychczasowej historii polskiego rynku fotowoltaicznego.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu SIG informował, że w ramach przygotowań do kolejnych aukcji zabezpieczono prawa do budowy farm fotowoltaicznych o łącznej 150 MW, a firma deklarowała poszukiwania kolejnych projektów farm PV o jednostkowej mocy do 1 MW.

Teraz, w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl, SIG podaje, że w ostatniej aukcji wiatrowo-fotowoltaicznej dla projektów o jednostkowej mocy do 1 MW, udało jej się złożyć skutecznie oferty sprzedaży energii dla projektów o łącznej mocy 30 MW.

Ponadto spółka poinformowała o planach zakupu projektów poaukcyjnych o łącznej mocy 50 MW.

W ostatniej, grudniowej aukcji wiatrowo-fotowoltaicznej dla projektów o jednostkowej mocy do 1 MW sprzedano ponad 11,43 TWh energii elektrycznej o wartości ponad 3,6 mld zł. Minimalna cena, po jakiej została sprzedana energia, wyniosła 269,00 zł/MWh, a cena maksymalna sięgnęła 327,00 zł/MWh.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.