Geotrans chce budować farmy fotowoltaiczne

Geotrans chce budować farmy fotowoltaiczne
Bosch

Notowana na giedzie NewConnect wrocławska firma Geotrans chce budować farmy fotowoltaiczne m.in. na terenach eksploatowanych jako wysypiska śmieci. W tym celu nawiązała współpracę z Columbus Energy.

Jak wynika z komunikatu Geotrans, intencją stron jest współpraca w zakresie realizacji inwestycji fotowoltaicznych na zrekultywowanych terenach zdegradowanych, zamkniętych składowiskach odpadów oraz na obiektach oczyszczalni ścieków, czyli w miejscach prowadzenia działalności operacyjnej przez firmę z Wrocławia.

W przypadku podjęcia decyzji o realizacji inwestycji w powyższym zakresie Geotrans zleci Columbusowi wykonanie analiz technicznych projektów fotowoltaicznych, pozyskanie niezbędnych dokumentów oraz pozwoleń na realizację projektów, a także ich generalne wykonawstwo. Zasady finansowania prac deweloperskich oraz budowy farm, a także szczegółowe warunki współpracy pomiędzy podmiotami, mają zostać uzgodnione na dalszych etapach prac.

REKLAMA

Strony planują wykonać dwie instalacje pilotażowe, po jednej na terenach zrekultywowanych i na obiekcie oczyszczalni ścieków. Uruchomienie prac nad projektami planowane jest najpóźniej w maju br.

REKLAMA

Geotrans – podobnie jak Columbus Energy – to spółka notowana na giełdzie NewConnect, na której funkcjonuje od 2015 roku.

Firma działa w segmentach zagospodarowania ustabilizowanych osadów ściekowych, kompostu nienormowanego, ubocznych produktów spalania oraz świadczy usługi rekultywacji terenów zdegradowanych W 2019 r. wypracowała 28,39 mln zł przychodów, 9 mln zł EBIT oraz 7,07 mln zł zysku netto.

Dla Columbus Energy to kolejna w ostatnim czasie umowa dotycząca rozwoju naziemnych farm fotowoltaicznych. W ubiegłym tygodniu krakowska firma informowała o nawiązaiu współpracy z wywodzącym się z Holandii deweloperem Unisun, z którym ma zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy 66 MW posiadające gwarancje sprzedaży w systemie aukcyjnym. Columbus wycenia wartość tych inwestycji po wybudowaniu na 260 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.