R.Power i MDI Energia z kolejną umową na realizację farm PV

R.Power i MDI Energia z kolejną umową na realizację farm PV
R.Power

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych MDI Energia SA została generalnym wykonawcą portfela farm fotowoltaicznych, które zrealizuje dla R.Power. Umowa obejmuje budowę 12 farm PV o jednostkowej mocy do 1 MWp, zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

Podpisany kontrakt to kolejna współpraca R. Power i MDI Energia. Wcześniej, w lipcu tego roku, firmy poinformowały o podpisaniu umów na budowę 9 elektrowni fotowoltaicznych. We wszystkich projektach zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne.

– Obecnie mamy do czynienia z najbardziej dynamicznym w historii Polski rozwojem sektora OZE, zwłaszcza fotowoltaiki. Bardzo istotną rolę odgrywa w nim system aukcyjny wprowadzony w 2015 roku. To dzięki niemu nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Jako R.Power mamy w tym spory udział. Aktualnie realizujemy 174 projekty o mocy 168 MWp, współpracując z najlepszymi wykonawcami farm PV w Polsce – mówi Przemysław Pięta, prezes i współzałożyciel R.Power.

REKLAMA

Tylko w tym roku R.Power zakontraktowała budowę prawie 200 farm PV. Warszawski deweloper podpisał jeszcze umowy z firmami Electrum na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp, z Nomad Electric na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MWp, a także z firmą Solartech, która wybuduje dla R.Power w sumie 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MWp.

REKLAMA

W czerwcu tego roku R.Power informował o transakcji, w ramach której szkocki fundusz Aberdeen Standard Investments przejmie 100 proc. udziałów w portfelu 122 MWp naziemnych farm fotowoltaicznych, zrealizowanych przez R.Power w formule „pod klucz”.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce, która w ciągu ostatnich lat wygrała aukcje z projektami na łączną moc prawie 300 MWp. Tylko w Polsce firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp, a poza naszym krajem R.Power rozwija projekty także na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

MDI Energia SA od 20 lat działa w branży odnawialnych źródeł energii. Spółka posiada sieć 12 oddziałów w całej Polsce. Dotychczas zrealizowała „pod klucz” elektrownie wiatrowe, biogazownie i farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 450 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.